W niejednej fabryce albo zakładzie muszą znaleźć się pokoje, gdzie pracownicy będą mogli się przebrać

W biurze, gdzie pracujemy z komputerem, nie trzeba się przebierać. Jednakże w innych miejscach pracy musimy mieć ciuchy robocze.
Z reguły pracodawca ma obowiązek dać nam ciuchy robocze.

szafy socjalne

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Także buty, jeśli jest taka konieczność. Mówią o tym różne przepisy BHP. Czasami stroje powinny być specjalne, gdyż potrzebują różnych wzmocnień lub odblasków. To samo tyczy się obuwia. W niektórych branżach przemysłu lub przetwórstwa wymagane są także rękawice i gogle. To wszystko bierze się z ustawy. W takiego typu fabrykach potrzebne wydają się być więc przebieralnie, gdzie będą zamontowane szafy socjalne. W nich zatrudnieni będą mieli możliwość zostawić swe prywatne ubranie i przebrać się w strój roboczy. Szafki zazwyczaj zamykane są na kluczyk. Można zatem w nich zostawić też torebkę oraz dokumenty. Co poniektóre modele posiadają także przymocowaną do szafek ławkę.

Zaabsorbował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to użyj strony (https://www.artimbo.pl/ploty-tivoli,g52.html), aby przeczytać większą ilość pokrewnych informacji. Bez obaw kliknij zatem tutaj.

Wtedy można usiąść podczas przebierania lub wiązania obuwia. Z reguły tego rodzaju szafki wyprodukowane bywają z metalu. Mogą mieć różne barwy. Na zamówienie są w stanie one odpowiadać nawet barwom logo naszej firmy. Rzecz jasna będzie to ekstra płatne, ale będzie przyjemnie wyglądało. Można wskazać przeróżne modele i wielkości szafek. Mogą być one wąskie, ale wysokie albo zachodzić na siebie niczym dwie litery L.

Szafy najczęściej sprzedawane bywają w modułach, które można bez kłopotów łączyć. Zatem decyzja o tym, ile tak naprawdę powinno ich stać w jednym ciągu, będzie należała do pracodawcy.