Czy szyszka może mieć wpływ na solidność dachów?

Na rynku jest obecnych wiele typów blaszanych pokryć dachowych, lecz na szczególną uwagę na pewno zasługują blachodachówki.
Blachodachówka zjawiła się w naszym kraju na początku lat 90-tych XX wieku.

blachodachówka

Autor: Benjamin Moore
Źródło: http://benjaminmoore.pl

ekologia

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie jest ona jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców pokryciowych, przypominających do złudzenia swoim wyglądem dachówki ceramiczne, przy czym są od nich trochę lżejsze (o ok. 2-6 kg/m2) i są o wiele mniej kosztowne. Rynek praktycznie jest zasypany różnymi kształtami i barwami blachodachówki, ale względy estetyczne to jedna kwestia, natomiast ich jakość to druga kwestia. Blachodachówka jest bardzo podatna na awarie mechaniczne w postaci nawet spadających szyszek. Promienie słoneczne, przeróżne czynniki syntetyczne także posiadają olbrzymi wpływ na możliwe uszkodzenie tego typu dachów.
fotografia - dom

Autor: Guillaume Baviere
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w chwili zakupu nie wybierzemy dobrego modelu do swych warunków, może posiadać to ogromny wpływ na ich żywotność. Tego typu profile są wytwarzane z wielu warstw, których zadaniem zawsze jest sprostanie wymienionym warunkom. Jakość i grubość warstw znacznie wpływa na solidność blachodachówki. Rdzeń blachodachówki stanowi stal pokryta szczelnie z obu stron tzw. ocynkiem.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź do omawianego problemu i kliknij w odnośnik mieszczący się tu.

Ocynk taki ma poza tym właściwości przeciwkorozyjne. Następna warstwa pasywacyjna jest podstawą dla następnej powłoki, czyli warstwy podkładowej, która gwarantuje o wiele bardziej korzystną przylegalność końcowej warstwy.

Natomiast warstwa zewnętrzna nadaje właściwy odcień blasze, gdyż to ona najlepiej zabezpiecza przed różnorakimi uszkodzeniami mechanicznymi oraz spełnia rolę ozdobną. Innymi słowy, wybór blachodachówki jest trudniejszy, niż na początku by się nam zdawało.