Jaki klimatyzator mobilny wybrać?

Najpierw z utęsknieniem wyczekujesz lata, a gdy już przyjdzie, przeklinasz piekielny upał. W trakcie trzydziestostopniowego gorąca – jeśli nie wypoczywasz właśnie na wybrzeżu, trudno jest wytrwać.

mieszkania we Wrocławiu

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Wybawienie to klimatyzacja.
Lampy wiszące

Autor: Mavis
Źródło: http://www.flickr.com/photos/portland_mike/2217313411/
Za względnie nieduże pieniążki nabędziesz przenośne urządzenie, jakie z pewnością sprowadzi wytchnienie w trakcie najbardziej gorących dni. Przenośny klimatyzator, jak sama nazwa uwypukla, musi być narzędziem kompaktowym, które w miarę swobodnie możemy transportować do rozmaitych pomieszczeń. Nie każdy jednak będzie pasował do każdego mieszkania.

Zobacz informacje i odkryj serwis (https://trops.pl/artykuly-do-drewna-tuchola), który zapewne Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Zrób to już teraz! Zapewne nie będziesz żałować.

Istotna będzie siła klimatyzatora, którą trzeba dopasować do rozmiarów wnętrza.

Klimatyzator domowy da się podzielić na parę sposobów. Pierwszy podział dotyczy wykorzystanej technologii. Do wyboru będziesz miał: przyrządy ewaporacyjne i urządzenia na czynnik schładzający. Klimatyzery ewaporacyjne są na pewno najbliższe ekologicznemu ideałowi. Substancją, która schładza powietrze jest w takim przypadku zimna woda. Powietrze płynie przez zmoczoną tkaninę po czym jest wydmuchiwane do chłodzonego mieszkania. Tego typu przyrządy mocno nawilżają powietrze, z tej przyczyny niezbędne jest częste wietrzenie wnętrz. Przez ekspertów klimatyzatory tego typu uważane są za nazbyt mało skuteczne jeśli idzie o oziębianie ogromniejszych wnętrz. W ofercie pewnych firm dostępne są duże urządzenia, które są w stanie schłodzić mieszkanko.

Ich cena jest jednak w porównaniu do typowych sprzętów dość wysoka. Cenna uwaga – dla powiększenia efektu lepszego chłodzenia naszego wnętrza do pojemnika z wodą możemy wrzucić kostki lodu.