Czym jest ciepły montaż i co on gwarantuje domownikom?

Zainwestowanie w docieplenie domu jest bardzo często traktowane przez mieszkańców naszego państwa jako sposób na oszczędzanie. Izolacja termiczna dachów oraz ścian w połączeniu z właściwymi otworami okiennymi oraz wentylacją, zezwala uzyskać oszczędności niemal przez 365 dni.

W zimie dzięki mniejszym rachunkom za ogrzewanie, a w okresie letni mając możliwość rezygnacji z klimatyzacji i wentylatorów.
Najważniejszym elementem energooszczędnego budynku są okna. Przez okna może uciekać nawet 30 procent energii. Najistotniejszym parametrem, który mówi o stopniu energooszczędności konkretnego modelu okna jest współczynnik przenikania ciepła. Oznacza się go symbolem Uw. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na energooszczędne okna, czy też okna tak zwane pasywne, musimy pamiętać o tym, że warunkiem dobrego funkcjonowania tych otworów okiennych jest ich właściwy montaż. Aby okna energooszczędne i okna pasywne pracowały prawidłowo oraz przez wiele lat, niezbędny jest montaż warstwowy. Najważniejszą zasadą tego montażu jest to, żeby okna montować szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz. Ciepły montaż a więc energooszczędny system trójwarstwowy swą nazwę zawdzięcza taśmom, które eliminują efektywnie mostki termiczne i zapobiegają biologiczno-chemicznej degradacji tych miejsc, w których stykają się ościeżnice ze ścianą. Stosowanie takiej technologii może się przełożyć na niezwykle dużo korzyści. Jest to zmniejszenie rachunków za energię cieplną, minimalizacja zagrożenia pojawiania się uczulenia oraz zapalenia dróg oddechowych. Właściwy montaż obramowania okiennego w obmurowanie, doszczelnienie takiego okna taśmami paroprzepuszczalnymi oraz paroszczelnymi będzie sprawiać, że renowacja stolarki okiennej nie będzie niezbędna przez niezwykle długi czas.
klimatyzator na ścianie

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Ciepły montaż jest dużą oszczędnością funduszy oraz zdrowia. Zapobiega on powstawaniu mostków termicznych oraz dyfuzji pary wodnej.

Taki montaż polepsza także zalety akustyczne otworów okiennych, dzięki temu wywóz gruzu ruda śląska staje się bardziej ciepły i mniej kosztowny w utrzymaniu. Staje się także bardziej bezpieczny od chorób, jakie wynikają z pojawienia się pleśni oraz jest odporny na hałasy z ulicy.