Jak wysoką sumę moglibyśmy dostać sprzedając naszą nieruchomość skupowi nieruchomości?

Bardzo wiele ludzi miało kontakt ze skupami aut. Możemy powiedzieć, że skup posiadłości funkcjonuje na takiej samej zasadzie.
Transakcja sprzedaży takiej nieruchomości uproszczona jest minimalnie i podobnie jak w wypadku sprzedaży auta, gotówkę otrzymuje się do ręki od razu po podpisaniu umowy cywilno-prawnej, która dokumentuje transakcję.

nawierzchnie

Autor: LouisvilleUSACE
Źródło: http://www.flickr.com
przewóz materiałów budowlanych

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Spółka zajmująca się skupem nieruchomości kupuje nieruchomość od prywatnej osoby. Większość spółek skupuje wszystkie nieruchomości, ale decyzja ostateczna jest zależna głównie od sprzedającego. Powinniśmy wiedzieć, że w skupie nieruchomości nie dostaniemy stu procent wartości posiadłości i może to nie każdemu odpowiadać. Jeśli jednak chcielibyśmy natychmiast sprzedać posiadłość, która jest nam niepotrzebna, to będzie to najszybsze wyjście. Działalność gospodarcza tego typu skupu nieruchomości opiera się na tym, że spółka skupująca nieruchomości nabywa taką posiadłość w korzystnej cenie, żeby potem sprzedać ją ze znacznym zyskiem. Z tego powodu osoba, która sprzedaje nieruchomość może mieć nadzieję na siedemdziesiąt procent wartości tego typu nieruchomości. Podobne kwoty można zdobyć sprzedając działki budowlane, lokale (biura na wynajem Warszawa) usługowe lub jednorodzinne budynki. Jeśli zainteresował Cię skup nieruchomości Szczecin jest miejscem, w jakim odnajdziesz najlepsze biuro.
Powinniśmy pamiętać o tym, że sprzedając posiadłość za pośrednictwem biura nieruchomości, moglibyśmy osiągnąć około 80% wartości nieruchomości. Jest tak z tego powodu, gdyż należy zejść z ceny dla osoby, która nabywa posiadłość, a sama prowizja dla biura to 10-15%. Wpływ na to, jaką cenę zaoferuje skup posiadłości ma kilka czynników.

Najważniejszym wyznacznikiem jest w każdym przypadku wartość rynkowa. To od tej wartości odejmuje się sumy za zadłużenie nieruchomości, gdyż skup, który kupuje taką posiadłość będzie zmuszony uregulować wszystkie zaległe rachunki.