Powtórne spożytkowanie wody deszczowej jest świetne dla środowiska oraz korzystne dla naszego budżetu

Coraz większa liczba miast, ale też właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na mądre magazynowanie wody deszczowej.
Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że należy oszczędzać wodę.

rozsączanie

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Wobec tego tak popularne jest obecnie rozsączanie wody deszczowej.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a na pewno odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Dla tego niezbędny jest montaż tuneli oraz skrzynek. Wygląda to tak, że woda deszczowa, która ścieka rynnami na przykład z dachu lub tarasu, nie jest odprowadzana do studzienki, a rozprowadzana będzie przy użyciu powyższych przyrządów. Dzięki dużej ilości dziur w skrzynkach deszczówka niezwykle powoli wnika w grunt, co wydaje się być bardzo dobre dla rabatek i drzew, które mamy na działce. Nie służą im nagłe ulewy, ale systematyczne i delikatne nawadnianie będzie dla nich najlepsze. Skrzynki mogą być montowane pod ścieżkami albo najnormalniej w świecie w ogródku. To, jak głęboko trzeba je wkopać, na pewno powiedzą nam specjaliści, którzy będą robić cały schemat rozsączający. Najlepiej jednakże zakładać go na gruntach przepuszczalnych. Tam, gdzie występuje grunt bardziej spoisty (przykładowo glina) korzystniej będzie wybrać zbiorniki retencyjne. Prawda, zakładanie zbiorników pociąga za sobą jakieś koszta, ale szybko się nam one zwrócą, ponieważ praktycznie przestaniemy korzystać z wody ogrodowej, którą do tej pory podlewaliśmy kwiaty.

Po pewnym okresie nakład finansowy nam się zwróci i na pewno będziemy z tego powodu niezwykle usatysfakcjonowani. Tym bardziej że jest to wydatek na długi okres czasu.