Jak dużo powinien wynosić odstęp między tralkami balustrady?

Według wielu osób, do w najwyższym stopniu dekoracyjnych elementów schodów zalicza się balustrada. Niestety wybór najlepszego rozwiązania oraz surowców, które zostałyby wykorzystane nie jest taki prosty.

Muszą być one przecież dostosowane do wyglądu domu, przede wszystkim jeżeli schody są również w salonie.
Jeżeli uchwyty będą odpowiednio dobrane, będą posiadały wpływ nie tylko na wygląd, ale także powiększą poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli chodziłoby o stronę wizualną, muszą one harmonizować się z wystrojem, jaki jest zachowany w domu. Jednak wybierając rodzaj balustrady, musimy także pamiętać o wygodzie. Zależnie od jej rodzaju, balustrada może sprawić, że schody będą wyłącznie elementem tła albo wręcz przeciwnie – sprawią, że schody będą najważniejszym składnikiem aranżacji.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej (http://www.eshop.pronar.com.pl/klucz-hazet-2) dokładniejszych wiadomości dotyczących podnoszonego tutaj tematu. Na pewno jest on bardzo ekscytujący.

Jeżeli chodziłoby o balustrady montowane wewnątrz, na rynku funkcjonuje bardzo duża paleta zarówno materiałów, jak i ta dotycząca wzornictwa. W zasadzie barierami mogą być jedynie wyobraźnia architekta i przeznaczany na ten cel budżet. Według fachowców najbezpieczniejsza balustrada powinna mieć ok. 90 centymetrów wysokości, a jeżeli posiada ona pionowe elementy, dystans między nimi nie może mieć mniej niż 12 centymetrów. Jest to bardzo istotne przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy w budynku są małe dzieci.

Łącznik balkonowy Isokorb XT

Autor: Schöck Sp. z o.o.
Źródło: Schöck Sp. z o.o.
balustrady

Autor: Soudal Sp. z o.o.
Źródło: www.soudal.pl
Jeżeli natomiast chodzi o poręcz, czyli inaczej mówiąc podchwyt, powinna mieć ona ok. 7 cm szerokości. Wszystkie podane wyżej rozmiary powodują, że tego typu balustrada będzie bardziej atrakcyjna wizualnie, ale w mniejszym stopniu ergonomiczna w codziennym użyciu.

We współczesnych domach znacznie częściej stosowane są balustrady wykonane za pomocą stali oraz szkła, natomiast w tych bardziej typowych wnętrzach dominuje oczywiście drewno oraz ewentualnie żeliwo.