Jakiego rodzaju elewację powinniśmy wyselekcjonować, wykańczając budynek

Ostatnimi laty rośnie tendencja do wykańczania elewacji domków w nowoczesnym nurcie. Nic nie wskazuje, by kierunek ten miał się zdezaktualizować. To jednak nie jedyny kierunek, zgodnie z którym możemy podążać.
Elewacja świeżo postawionego domku w roku 2018 będzie coraz nagminniej podążać zgodnie z duchem nowoczesności.

Skrzydła drzwiowe Retro HR

Autor: Classen
Źródło: Classen
Na fasadzie próżno będziemy poszukiwać dekoracji. Coraz częściej pojawiają się całkowicie płaskie dachu albo też dachy o dwuspadowej konstrukcji cechujące się małym stopniem nachylenia. Balkony w takich współczesnych budynkach są stworzone ze stali oraz szkła. Dosyć często wnęki okiennej sięgają aż do posadzki. Wielkim uznaniem cieszą się też okna (sprawdź: avantgarde 700) ustawione w poziomie, otwierające mieszkańcom widok na widnokrąg. Coraz modniejsze są również tak zwane fasady wentylowane Wrocław jest miastem, w którym bez problemu odszukamy firmę wykonującą takowe fasady. Dzięki dużemu wyborowi artykułów stosowanych w tego rodzaju systemach, przeróżnym opcjom rozmiarów, grubości bądź kolorystyki płyt, opcji zestawiania ich z pozostałymi materiałami budowlanymi bądź łatwości wykorzystania w projekcie technika ta świetnie sprawdza się w nowoczesnych architektonicznych obiektach.
Na drugim biegunie znajduje się elewacja w tradycyjnym stylu. Nie wiąże się ona jednak z elewacją – dość często spotykaną w naszym krajobrazie – pastelowych domów o chropowatych murach. Architekci stawiają tutaj na elegancką cegłę.

Na rynku dostępnych jest niezwykle dużo odcieni cegieł, nie wyłącznie tych w odcieniu pomarańczowym, lecz także szarym albo antracytowym. Do takowej elewacji dosyć wdzięcznie zaprezentują się na pewno parapety drewniane. Ostateczny wygląd elewacji powinien zależeć od gustu inwestora.