Przez jak dużo lat korek ścienny jest w stanie utrzymać swe cechy?

W budownictwie używamy dużo różnych surowców – także tych, które z tą branżą gospodarki nie są kojarzone. Przykładowo taki korek: jego użycie możemy rozważyć jeszcze przed budową budynku, ponieważ jest surowcem naturalnym oraz doskonale sprawdziłby się jako dodatkowa osłona akustyczna czy też termiczna.

zbliżenie - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Badania pokazały, że korek ekspandowany nie utracił nic ze swych walorów eksploatacyjnych nawet po 50 latach. Dlatego też może być doskonałą alternatywą dla styropianu czy dla wełny mineralnej. Poza wspomnianymi korzyściami, tego typu surowiec to również interesujący patent na dekorację ścian. W składach budowlanych do nabycia jest korek ścienny, który posiada duże zalety wizualne i praktyczne. Tego typu płytki korkowe oferowane są w bogatej gamie tekstur oraz barw. Asortyment jest tak obszerny, że na pewno każdy znalazłby coś odpowiedniego do swoich potrzeb. Do jaśniejszych wnętrz polecane są korki ścienne bielone, z kolei korek o w większym stopniu naturalnym wyglądzie, to wyśmienite rozwiązanie do montażu we wnętrzach ciemniejszych albo zaaranżowanych w barwach naturalnych.

dom - odbitka

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com
Ściana, którą pokryjemy takim korkiem nie tylko nabierze nowego charakteru, lecz stanie się antystatyczna, w większym stopniu wytrzymała na zabrudzenia oraz bardzo łatwa w sprzątaniu – także po zachlapaniu np. kawą. Wystarczy w takiej sytuacji woda oraz nieco detergentu.

Korek techniczny z kolei hipotetycznie jest wykorzystywany jako wypełnienie drzwi (osłona dźwiękowa), jednak jest też często wykorzystywany jako ścienna dekoracja.

Czy wiesz, że kolejne niezwykle absorbujące teksty są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij pod link, a z pewnością odczujesz satysfakcję.

Na niebieskiej ścianie moglibyśmy zawiesić parę żółtych części z korka ściennego – w efekcie uzyskamy trójwymiarową mapę świata