Do jakiego celu dzisiaj są stosowane folie do wydruku cyfrowego?

Dzisiaj można zakupić rozmaite typy folii. Może to być folia do laserowego wydruku, do druku cyfrowego czy atramentowego.
Znakomita do wielobarwnego druku jest folia do druku cyfrowego. Jest ona stosowana do drukowania w urządzeniach cyfrowych, ale jest także sprawdzana na drukarkach, jakie stosują technologię suchego tunera.

Można na takiej folii wykonywać wydruk cyfrowy i naklejki promocyjne, które przyklejać można tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Przeważnie tego typu folia posiada typowy klej, jaki jest permanentny do wydruku oraz nie ma nacięć na podłożu. Druk cyfrowy jest niezwykle pożądanym wyjściem.

Korci Cię, by pozostawić szczerą opinię pod tym tekstem? Pamiętaj, że nawet krótki komentarz spod linku (https://www.warynski.pl/warynski-s-a-grupa-holdingowa-mecenasem-nowego-muralu/) będzie przez nas przestudiowany z chęcią.

Czerpią korzyść z niego osoby prywatne jak i duże korporacje. Metodą wydruku cyfrowego jest między innymi laser. Drukowanie zaczyna się tak, że kontroler druku informacje wejściowe zmienia w tak zwaną ramkę. Jest ona rozseparowanym kompletem informacji o obrazku, jaki będzie drukowany. Przez to urządzenie moduluje laserową wiązkę, która naświetla elektrostatycznie naładowany cylinder.

folia do druku cyfrowego

Autor: Christine Wagner
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienną techniką druku cyfrowego jest jonografia, która w inny sposób nazywana jest elektrografią. Tutaj obraz stworzony jest dzięki gęstej siatce obwodów elektrycznych. Obwody te usytuowane na cylindrze wytwarzają magnetyczne pole. Dzięki temu ferromagnetyczny proch wytwarza grafikę na cylindrze w miejscach, w jakich zadziałało magnetyczne pole. Wydruk cyfrowy na folii jest bardzo podobny do wydruku na drukarce atramentowej. Olbrzymią zaletą druku cyfrowego jest to, że jest prawdopodobne odwzorowanie całej palety kolorów CMYK. Użyteczne to jest w przypadku bogatych pod względem kolorystyki wzorów oraz zdjęć, jakie następnie miałyby zostać nadrukowane na odzież. Cyfrowego druku nie można mylić ze znanymi kiedyś „naprasowankami”.

Miały one niezwykle niedługą trwałość, szybko pękały i zanikały na nich kolory. Technika cyfrowego wydruku na folii stosuje zupełnie odmienne procedury oraz materiały. Metoda ta jest stosunkowo mocna oraz nie zaniknie po jednym praniu.