Jakiego rodzaju role spełnia styropian w przypadku szalunku traconego?

budowanie domu za pomocą styropianowych szalunków jest dosyć tanim wyjściem oraz można to zrobić nieznacznym nakładem pracy. Części posiadają długość od 1 do dwóch metrów i wysokość 60-70 centymetrów.

Są oczywiście niezwykle lekkie, więc przy budowie domu mogą pomagać kobiety czy także dzieci.

Dzięki szczególnemu spasowaniu i ukształtowaniu poszczególnych elementów wykonywane w taki sposób roboty postępują niezwykle szybko. Realizowany za pomocą tego typu elementów szalunek tracony wykonuje się używając części, które wytwarzane są w postaci prostokątnych bloczków, które przynoszą na myśl nie posiadające dna skrzynki. Są one szalunkiem dla wtłaczanego do ich środka betonu. Budowanie poszczególnych ścian jest analogiczne do tradycyjnego murowania z cegieł czy pustaków. Trzeba je układać warstwami na tzw. mijankę, przy czym nie stosuje się żadnej zaprawy, ponieważ jest ona zastąpiona przez specjalne otwory czy też ząbki w krawędziach. W puste miejsca trzeba wkładać wzmocnienie, które następnie jest zalewane betonem.
płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniejszym wyjściem jest przygotowanie jednej powłoki, która obejmuje wszystkie mury budynku. W takim systemie beton stanowi szkielet i jest to surowiec nośny. wywóz styropianu wrocław natomiast na pierwszym etapie jest oszalowaniem dla wymienionego betonu, z kolei gdy on już ulegnie wyschnięciu, stanowi znakomitą powłokę izolacyjną. Zdawałoby się, że jest to doskonała technologia. Jest ona szybka, niedroga oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Jednak to tylko pozory, ponieważ ściany wyprodukowane w ten sposób cechują się niezwykle niewielką paroprzepuszczalnością, więc konieczna jest dodatkowy system wentylacji. Taki system może być mechaniczny albo grawitacyjny.