Jakie są rodzaje sznurów kominowych i do jakiego celu są one wykorzystywane?

Stosowane przy kominach sznury, mogą mieć różnorodnego typu zastosowania. Przykładowo występują sznury dylatacyjno-centrujące, które są używane przy montowaniu ceramicznych kanałów kominowych, a także jako znakomity sposób na ich centrowanie.

sznur kominowy

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Zazwyczaj wykorzystuje się je również przy przyłączaniu klasycznie spalinowych kotłów z ceramicznymi.
Tego typu sznur kosztuje ok. 10zł za 1 mb i jest to niezwykle niska cena zważywszy na to, że jest on zupełnie niepalny. Funkcjonuje także inny sznur kominowy. Jest on wykonany przy użyciu wełny mineralnej i mógłby być o połowę tańszy. temperatura, w której mógłby on pracować to zakres 200 – 400 stopni Celsjusza.

Przeczytaj, jakie informacje odnajdziesz po przejściu na stronę www (http://www.invado.pl/produkty/drzwi-techniczne). Zapewne będą niesamowicie pasjonujące oraz godne uwagi, co sprawi, że niejednokrotnie będziesz tu wracał.

W takiej temperaturze nie powstaje tzw. wytrącanie się wilgoci. Inaczej mówiąc, sznury wyprodukowane z wełny mineralnej nie mogą być stosowane tam, w którym wytwarzane są spaliny mokre. Przy wybieraniu konkretnego sznura kominowego trzeba więc brać pod uwagę surowiec, z którego był wykonany i takie właściwości jak długość i szerokość. Jako przyłącze wykorzystywane do odprowadzania spalin wydobywających się z komina oraz innych urządzeń grzewczych wykorzystuje się specjalny zestaw. Mógłby on mieć różne rozmiary i jest wykonany z posiadającej 2 milimetry grubości blachy stalowej.

W sprzedaży można by także nabyć tego typu sznur dylatacyjny w zestawie razem ze specjalnym klejem. Dla przykładu średnica takiego wykonanego z włókna szklanego sznura równa się 8 mm, natomiast długość 2,5 metra. Komplet objęty jest trwającą dwa lata gwarancją oraz kosztuje ok. 30 złotych. Najszybciej można by go zakupić zwyczajnie w interncie.

Da to także możliwość prędkiego zestawienia takiego typu produktów. Jest to także dobry sposób na znalezienie najtańszego sznura, jednak trzeba zwracać uwagę na jakość.