Jakiego rodzaju płytki zastosować do konstrukcji kominka oraz czy potrzebny będzie do ich łączenia specjalistyczny klej?

Do budowy kominka potrzebne są specjalistyczne płyty, jakie posiadają wytrzymałość na ogień oraz są bezpieczne dla zamieszkujących. Takie płyty mogłyby być zastosowane do zbudowania domowej wędzarni czy też pieca do wypiekania chleba.
Dziś można by nabyć płyty szamotowe w różnorodnych wymiarach.

plyty szamotowe

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
Można dzięki temu dobrać materiały odpowiednie do rozmiaru kominka, jaki planujemy postawić. Przy użyciu zaprawy szybko połączyć można prostki i płytki szamotowe. Wszystkie płyty posiadają dużą odporność ogniową, z takiego powodu nie są one narażone na wahania temperatur. Jest to towar przyjazny środowisku naturalnego pochodzenia, więc bezpieczne są dla środowiska oraz domowników. Szamot powstaje w wyniku wypalania gliny odpornej na ogień, która uprzednio była uformowana i wysuszona.

Jak myślisz? Czy dane na opisywany wątek są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam mnóstwo fantastycznych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Takie towary niezwykle skutecznie gromadzą ciepło, które wytworzone zostało w procesie spalania. Po skończonym procesie spalania, długi czas jeszcze wydzielają wysoką temperaturę.

Płytki, z jakich wybudowany jest kominek, przeważnie funkcjonują w ciężkich warunkach, dlatego też jeśli pragniemy zachować je w niezmienionej formie, niezbędne jest użycie właściwych surowców. Pełen sukces zapewnić może wybranie należytego kleju do płytek. Płytki w kominku są narażone na funkcjonowanie znacznej temperatury. Obudowa kominka jest w ten sposób zbudowana, żeby nagrzewała się do 30 stopni. Mogą także występować miejsca, w których izolacja z wełny mineralnej nie działa prawidłowo.

Jeżeli zastosujemy typowy klej, nie będzie on współpracował z nagrzewającą się płytą. Może to doprowadzić do wykruszania się kleju, a także odpadania płytek. Z tego też powodu trzeba zastosować klej przeznaczony do powierzchni ogrzewanych.