Bardzo łatwy oraz miły sposób na zagwarantowanie ślicznego zapachu w domu

Jedną z najmilszych form leczenia jest na pewno aromaterapia, czyli terapia polegająca na wprowadzaniu do organizmu chorego olejków eterycznych lub zapachowych. Do tego celu mogłyby być stosowane specjalne niewielkie kominki.

Swoim wyglądem mogą nieco przypominać nieduży dzbanek.
design domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu kominek ceramiczny to także doskonały sposób na spowodowanie, żeby w wybranym pomieszczeniu pojawił się subtelny wyjątkowy aromat. Do wierzchniej (przypominające otwarty słoik) części należy wlać nieco wody i parę kropel aromatycznego olejku, z kolei w dolnej części włożyć zapaloną świecę. Ciepło dochodzące od jej płomyka sprawi, że górna część misy nieco się rozgrzeje. To z kolei spowoduje rozchodzenie się niezwykle przyjemnego zapachu.https://anplast.pl/produkty/rynny,2,11258 rynny nicollPłomień świeczki ma za zadanie takie nagrzanie górnej części kominka, żeby będący w tamtym miejscu olejek eteryczny lub zapachowy po prostu odparował. Wystarczy jedynie 5-10 kropel olejku.

budownictwo

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Opisywane kominki ceramiczne są niezwykle proste w czyszczeniu. Mogą mieć różne wzory i barwy, przez co bez problemu można je dostosować do każdego pomieszczenia. Niektóre wersje mogą mieć poza tym swoje pokrywki oraz miejsce na wodę oraz olejki. Zamiast nich, można by także czasami stosować wosk, przy czym nie każdy kominek nadaje się do takiego celu. Jeśli chcielibyśmy wykorzystywać wosk, powinniśmy wybrać kominek z nieco większą miseczką. Istnieją również kominki posiadające uchwyt. Jest to bardzo przydatne wyjście, które ułatwia podnoszenie kominka.

Jest to o tyle ważne, że po pewnym czasie dzbanek jest dość gorący. Kiedy już zakupimy odpowiedni model, na pewno uprzyjemni on dużo jesiennych lub zimowych wieczorów.