Bidet – czym dokładnie jest no i na co konkretnie mu tak przezywana „deska bidetowa”?

Czym konkretnie jest napomknięty w temacie bidet? Do czego konkretnie służy oraz jak dużo może nas kosztować? No a deska bidetowa? Po co tak ogólnie jest i po co ją instalować? To wszystko oraz znacznie więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego – świeżo co wydzierganego – artykułu!
Wbrew wszelkim pozorom nie każdy z nas w ogóle wie, czym konkretnie jest bidet.

deska bidetowa

Autor: waferboard
Źródło: http://www.flickr.com

No a jest to tak naprawdę połączenie sedesu wraz z umywalką – no i nie chodzi tu tylko o sam wygląd bidetu, który to zamontowuje się dokładnie tak samo jak każdą muszlę klozetową (a więc ma możliwość być wiszący albo też stojący) i który dodatkowo ma zainstalowany kran, tak jak dosłownie każda umywalka – który to służy przede wszystkim do mycia się w okolicach krocza w wygodnej, siedzącej pozycji, bez konieczności rozbierania się. Czym jednakże jest w takim razie wspomniana deska bidetowa? A więc pełni ona funkcję dokładnie taką samą co deska klozetowa – ma zakryć wewnętrzną stronę naszego bidetu, czyniąc otoczenie wizualnie bardziej „czystym” i sterylnym nie tylko dla oka, lecz i dla wszystkiego dookoła, gdyż jak dobrze wiemy bakterie przenoszą się bardzo łatwo, a takiego rodzaju „ochrona”, zawsze je ograniczy. Co do samej kwestii związanej z tematem cen, to bidet może kosztować nas od kilku setek po nawet ponad tysiąc, zaś deska bidetowa to tak naprawdę wydatek dodatkowych kilku setek, gdyż ich cennik (warszawa cennik wykończenia wnętrz) wygląda idenycznie tak samo co ten, który dotyczy desek klozetowych (czyli wcale nie bywa aż tak tani, jakbyśmy to chcieli).

Należy tutaj pamiętać, że deskę bidetową trzeba dobrać odpowiednio do posiadanego przez nas modelu bidetu, gdyż jak to w przypadku sedesów, tak równiez i tu posiadamy przeróżne wymiary i postacie.