HIPS, zatem płyty zrobione z polistyrenu wysokoudarowego – właściwości jak też zastosowanie

Polistyren wysokoudarowy jest to antystatyczny polimer termoplastyczny o niezwykle dobrych własnościach mechanicznych jak też termicznych.
Tego rodzaju płyty cechują się nadzwyczaj dobrymi przymiotami mechanicznymi w ujemnych temperaturach, świetnymi własnościami do kształtowania cieplnego, niezwykle dużą wytrzymałością cieplną jak też dużą udarnością oraz podniesioną trwałością na promieniowanie słońca.

Przez wzgląd na swoje wyjątkowe własności termoplastyczne – płyty HIPS – bywają częstokroć poddawane procedurom głębokiego termoformowania. Dzięki tym zabiegom mogą być używane do produkcji wkładów do schładzarek oraz termoformowalnych opakowań dla przemysłu spożywczego.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol

materiał ten umożliwia pozyskanie powierzchni o opcjonalnym wykończeniu oraz w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Płyta HIPS wyjątkowo doskonale sprawdza się do wyrobów wieszaków reklamowych a także wszelkiego typu obudów sprzętów elektronicznych. Tego rodzaju płyty to też materiał do wytwórczości zabawek jak też oprzyrządowania biurowego. Surowiec ów nie wymaga podsuszania jak też z łatwością możemy go poddawać termoformowaniu. Umożliwia to wyciskanie skomplikowanych form . Takowe płyty możemy kleić, zgrzewać, giąć na gorąco, realne będą również różnorakie strategie tzw. wiórowej obróbki – wiertarki wielowrzecionowe bądź frezowanie. Częstokroć stosuje się je również w branży drukarskiej jako podłoże pod sitodruk. Półprodukt HIPS jest również stosowany do wytwórczości zabawek jak też ekwipunku biurowego.

Płyty takie dostępne bywają w chropawym wykończeniu i błyszczącym. Użytkuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne są wysokiej jakości solidne a także przetestowane rozwiązania.