Jak ogrzać hale sportową – sprawdź

Przykładem niech będzie choćby ścianka wspinaczkowa. Dość wysokie pomieszczenie o sporej powierzchni, zwykle w nieocieplonym budynku, ponadto często uczęszczane przez ludzi. To oczywiste, że w środku zimy raczej nie panują tam dość sprzyjające warunki. Rozwiązaniem są nagrzewnice gazowe. Są mniej kosztowne w użyciu niż podobne na prąd i potrzeba ich parę, by w sali było ciepło i aby ze spokojem dało się uprawiać sport.

Poznaj tutaj: https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-gazowe,103.html.

klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE

Takiego typu sprzęty sprawdzą się doskonale. Mamy do wyboru kilka ich rodzajów. Zwykłe, nieco tańsze nagrzewnice z zapłonem piezoelektrycznym – które nie dają możliwości zmian temperatury za pomocą termostatu. Są też takie, które dają taką możliwość. Każda nagrzewnica zasilana jest gazem propan- butan z butli, ale powinna być dodatkowo wpięta do gniazdka elektrycznego. Naturalnie to spalanie gazu jest tu źródłem ciepła, a nie energia elektryczna, lecz jest ona niezbędna do działania nagrzewnicy. Musimy uważać przy stosowaniu nagrzewnic gazowych w pomieszczeniach zamkniętych. Z racji tego, że mogą wystąpić trudności przy oddzieleniu ogrzanego powietrza od spalin trzeba pomieszczenie dobrze wentylować- https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza,100.html. Oczywiście, istnieją także nagrzewnice z katalizatorami dającymi możliwość wyłapania właściwie wszystkich produkty spalania i tego typu nagrzewnice są bardziej bezpieczne. Sprawdźmy z detalami jakiego rodzaju sprzęt kupujemy. istotne, aby był bezpieczny w eksploatacji, w szczególności kiedy w miejscu, które chcemy ogrzewać są ludzie.

nagrzewnica

Źródło: własne

Nie możemy tego ignorować. Oczywiście pojedyncza nagrzewnica nie wystarcza na całe spore pomieszczenie. Najlepiej postawić je w rogach pomieszczenia. Gdy jest ono niezwykle wysokie będzie trzeba poczekać chwilę na rozgrzanie i tak czy owak – przy wentylacji – nie osiągniemy szczególnie wysokiej temperatury, ale zazwyczaj, jeśli jest to przykładowo ściana wspinaczkowa – nie jest to w ogóle potrzebne.