Jak sprawdzić czy konkretny deweloper jest godny zaufania? Jakie dokumenty musimy od takiej firmy wyegzekwować?

Wiele osób po dłuższym okresie wynajmowania pokoju w końcu decyduje się na kupno swojego lokum. Posiada już na tyle ustabilizowaną sytuację finansową, że może sobie na to pozwolić. Zaczynamy wtedy zazwyczaj od przeglądania różnych ofert tak z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W wypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego tym bardziej musimy zwrócić uwagę na wybór dobrego dewelopera, jaki będzie odpowiedzialny za wykonanie takiej inwestycji oraz będzie efekcie końcowym prac. Jak zatem dobrze wybrać?

nowe mieszkanie

Autor: Stephan Mosel
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie często słyszymy o problemach deweloperów, najbardziej w ostatnich latach było o nich głośno. Dlatego nie dziwne, że podchodzimy do tego tematu z podejrzliwością. I tak też powinniśmy do tego podchodzić, trzeba bowiem sprawdzić dużą ilość informacji z bardzo rzetelnych źródeł, ażeby spokojnie móc powierzyć swoje pieniądze takiej firmie. Trzeba zacząć od tego, iż jak chodzi o poszukiwanie mieszkania na rynku pierwotnym na pewno łatwiej jest w większych miastach. Szczególnie jeżeli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław posiada całą masę propozycji (zerknij tu). Osoby pracujące w tym mieście albo blisko niego na pewno nie powinni mieć trudności ze znalezieniem właściwego mieszkania. Nie ma znaczenia czy chodzi o kawalerkę, większe mieszkanie czy apartamenty na sprzedaż Wrocław z pewnością ma to wszystko.

Co w związku z tym należy sprawdzić szukając właściwego wykonawcy. Najlepiej na początek wybrać się na budowę już wykonaną przez danego dewelopera, należy dobrze się jej przyjrzeć, sprawdzić jak budynki wykończono, porozmawia z mieszkańcami. Z pewnością powiedzą nam jeżeli współpraca z deweloperem nie układała się dobrze. Właśnie takie opinie powinny nam już trochę zasygnalizować. Warto przejrzeć różnego rodzaju fora, na których ludzie opisują własne historie związane z kupowaniem domu. Znajdziemy tam z pewnością sporo dodatkowych opinii odnośnie konkretnego dewelopera. Autor

przeprowadzka

Autor: Thomas Renger
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba poprosić naszego przyszłego dewelopera o dokument potwierdzający wpis do ewidencji gospodarczej. Natomiast w przypadku firm działających jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trzeba też poprosić o odpis z KRS, jaki podpowie nam czy firma ma kłopoty finansowe.

Przeczytaj ten interesujący tekst i odkryj więcej tu. Zapewne nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to teraz!

Dobrze będzie też sprawdzić obecny odpis z księgi wieczystej. Jak widzimy trochę dokumentów musimy sprawdzić.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej ogrodzenia Strzelin bardziej precyzyjnych danych odnoszących się do podnoszonego tutaj tekstu. Na pewno jest on niezwykle emocjonujący.

Dlatego jak interesuje nas deweloper Wrocław posiada sporo sprawdzonych firm, natomiast pamiętajmy ażeby dobrze wszystko sprawdzi by uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Skontaktuj się z nami