Jak sprawdzić czy konkretny deweloper jest godny zaufania? Jakie dokumenty musimy od takiej firmy wyegzekwować?

Wiele osób po dłuższym okresie wynajmowania pokoju w końcu decyduje się na kupno swojego lokum. Posiada już na tyle ustabilizowaną sytuację finansową, że może sobie na to pozwolić. Zaczynamy wtedy zazwyczaj od przeglądania różnych ofert tak z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W wypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego tym bardziej musimy zwrócić uwagę na wybór dobrego dewelopera, jaki będzie odpowiedzialny za wykonanie takiej inwestycji oraz będzie efekcie końcowym prac. Jak zatem dobrze wybrać?

nowe mieszkanie

Autor: Stephan Mosel
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie często słyszymy o problemach deweloperów, najbardziej w ostatnich latach było o nich głośno. Dlatego nie dziwne, że podchodzimy do tego tematu z podejrzliwością. I tak też powinniśmy do tego podchodzić, trzeba bowiem sprawdzić dużą ilość informacji z bardzo rzetelnych źródeł, ażeby spokojnie móc powierzyć swoje pieniądze takiej firmie. Trzeba zacząć od tego, iż jak chodzi o poszukiwanie mieszkania na rynku pierwotnym na pewno łatwiej jest w większych miastach. Szczególnie jeżeli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław posiada całą masę propozycji (zerknij tu). Osoby pracujące w tym mieście albo blisko niego na pewno nie powinni mieć trudności ze znalezieniem właściwego mieszkania. Nie ma znaczenia czy chodzi o kawalerkę, większe mieszkanie czy apartamenty na sprzedaż Wrocław z pewnością ma to wszystko.

Co w związku z tym należy sprawdzić szukając właściwego wykonawcy. Najlepiej na początek wybrać się na budowę już wykonaną przez danego dewelopera, należy dobrze się jej przyjrzeć, sprawdzić jak budynki wykończono, porozmawia z mieszkańcami. Z pewnością powiedzą nam jeżeli współpraca z deweloperem nie układała się dobrze. Właśnie takie opinie powinny nam już trochę zasygnalizować. Warto przejrzeć różnego rodzaju fora, na których ludzie opisują własne historie związane z kupowaniem domu. Znajdziemy tam z pewnością sporo dodatkowych opinii odnośnie konkretnego dewelopera. Autor

przeprowadzka

Autor: Thomas Renger
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba poprosić naszego przyszłego dewelopera o dokument potwierdzający wpis do ewidencji gospodarczej. Natomiast w przypadku firm działających jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trzeba też poprosić o odpis z KRS, jaki podpowie nam czy firma ma kłopoty finansowe.

Przeczytaj ten interesujący tekst i odkryj więcej tu. Zapewne nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to teraz!

Dobrze będzie też sprawdzić obecny odpis z księgi wieczystej. Jak widzimy trochę dokumentów musimy sprawdzić. Dlatego jak interesuje nas deweloper Wrocław posiada sporo sprawdzonych firm, natomiast pamiętajmy ażeby dobrze wszystko sprawdzi by uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Skontaktuj się z nami