Jaki osadnik dobrze kupić do małej oczyszczalni ścieków?

Wznosząc swój dom powinniśmy brać pod uwagę także oczyszczanie nieczystości, które możemy przeprowadzać w swoim zakresie.
Do małej oczyszczalni nieczystości, możemy zastosować osadnik jednokomorowy, który może w środku mieć jedno albo dwa przewężenia.

Można też zastosować osadniki dwukomorowe. Jeżeli w osadniku nie zamontujemy filtra, w takiej sytuacji trzeba zainstalować go tuż za zbiornikiem. Osadnik powinien pomieścić ścieki, jakie powstały w budynku podczas około trzech dni. Jeżeli prawidłowo zainstalujemy osadnik gnilny, w takiej sytuacji nastąpi częściowe oczyszczenie ścieków, w którym nastąpi redukcja zawiesiny o 60%. Także zredukuje się ilość tłuszczów o 80%. Nie zmniejszy się jednak nasycenie chorobotwórczych bakterii.
osadnik

Autor: Atlantic Groupe,
Źródło: Atlantic Groupe,
Żeby osadnik funkcjonował przez długi czas, w takiej sytuacji raz na rok albo raz na dwa lata trzeba usuwać z osadnika naniesiony osad oraz wywieść go wozem asenizacyjnym. Trzeba mieć w pamięci, aby zostawić trochę osadu na dnie zbiornika. Dzięki pozostawionemu osadowi prędzej będzie uruchomiony proces fermentacyjny utworzonego na nowo osadu. Żeby przyspieszyć proces fermentacji, można by zastosować tzw. bioaktywatory. Przez wykorzystanie bioaktywatorów możemy również poprawić jakość oczyszczonych nieczystości. Używając je, w mniejszym stopniu będziemy odczuwali niemiłe zapachy z osadnika. Również wolniej będzie narastać warstwa osadu na dnie osadnika, ponieważ jest on wtedy bardziej rozłożony.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego artykułu na zbliżony temat – tam wyszukasz dodatkowe informacje. Więc idź do serwisu ekspertyza budowlana koszt i ciesz się tym.

Osadnik musi być wykonany z trwałego materiału, wytrzymałego na rdzę oraz mieszanki agresywne, które są zawarte w ściekach. Osadnik powinien być także szczelny, aby ścieki nie dostały się do gruntu.

Aktualnie najbardziej popularne są zbiorniki z tworzyw sztucznych lub żywic poliestrowych, które wzbogacone są włóknem szklanym. To lekkie zbiorniki i łatwo można je przewozić a także zamontować.