Nabyć mieszkanie lub postawić dom?

Dużo osób znajdujących się przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania ma problem z podjęciem decyzji czy kupić nieużywane mieszanie od dewelopera a może zdecydować się na coś z mieszkań używanych? Jak jest więc rzeczywiście? Czy warto nabyć nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko jest zależne od Twoich pomysłów na przyszłość i możliwości finansowych. Zakup mieszkania w znanym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to ogromny koszt. Gdybyś wybrał kupno w trochę mniej znanej okolicy za te same pieniądze mógłbyś mieć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

mieszkanie

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli myślisz, że za kilka lat sprzedasz mieszkanie to kupuj takie, które będzie ciekawe na rynku – dzięki temu prościej będzie Ci sprzedać. Wiedzmy, że deweloperzy sprzedają mieszkania w stanie deweloperskim – a więc czeka Was jeszcze malowanie (zobacz malowanie proszkowe dolny śląsk) i zaaranżowanie mieszkania a to jest związane z sporymi wydatkami. Kupienie gotowego mieszkania to jednak ułatwienie – otrzymujesz klucze i jedyne czym się martwisz to wyposażeniem według własnych pragnień. Decydując się na budowę domu od początku musisz liczyć się z milionem formalności do załatwienia, koniecznością pilnowania ekip budowlanych i ciągle wyskakującymi problemami.

Dodatkowo, może okazać się, że wybranie działki w dogodnej lokalizacji wcale nie jest takie proste – deweloperom znacznie prościej wybudować mieszkania w centrum miasta. Nieznajomość przepisów, jedna omyłka, wbrew pozorom błaha może stać się powodem do dużego zwiększenia kosztów.Nowe lokale od deweloperów (więcej na są zachęcające pod względem umiejscowienia, plan mieszkań jest na tyle właściwy, że zawsze da się znaleźć coś dla siebie i co istotne – przecież masz szanse kupić mieszkanie (zobacz sprawdź ofertę partnerzy.pl) tak duże jak tylko chcesz.

Sporą zaletą zakupu nieruchomości od dewelopera jest jednak pewność ciekawej ceny oraz minimum biurokratycznych formalności. Koszt nabycia nie koniecznie jest sporo większy od samodzielnej budowy, dlatego że firmy deweloperskie kupują tańsze surowce budowlane oraz zatrudniają pracowników na pełen etat. Jak widzisz podjęcie korzystnej decyzji o budowie czy też zakupie mieszkania jest bardzo trudne – każdy ma inne spojrzenie na problem.
Autor: Rzeczpospolitej 33