Jakim sposobem znaleźć właściwego dewelopera

Decydując się na kupno nowego mieszkanka, musimy przed wszystkim odpowiednio dobrać dewelopera. Dobrze jest upewnić się, w jaki sposób inwestor realizuje postanowienia nowej regulacji deweloperskiej, czy pomaga klientom z formalnościami mającymi związek z kredytowaniem jak też co może zaproponować poza samą nieruchomością.

salon

Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
Od wyboru domu do odbioru kluczy wiedzie często długa droga, dlatego trzeba po pierwsze uzbroić się w wytrwałość, a po drugie rzetelnie zbadać oferty deweloperów. Podczas sprawdzania dewelopera, najlepiej brać pod uwagę jeszcze inne kwestie: pierwsza z nich tyczy się tego, w jaki sposób pomaga on swym klientom w staraniach o kredyt, druga z kolei tyczy się wyboru dewelopera, jaki (dalej) dba o swego mieszkańca nie jedynie przed kupnem, ale dodatkowo po nim. Nabycie lokum to nie lada wydatek, jaki często finansuje kredyt zaciągnięty na 20-30 lat. Program rabatowy, który oferują deweloperzy własnym rezydentom nierzadko umożliwia kupno sprzętu AGD, mebli, paneli podłogowych

jasna kuchnia

Źródło: flickr.com

Dobrze także zwrócić baczność na to, w jaki sposób inwestor (sprawdź informacje na stronie) spełnia postanowienia regulacji deweloperskiej, która weszła w życie 29 kwietnia br.. Jej nadrzędnym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa prawnego a także finansowego jednostek nabywających nieruchomości. Realizacja owych regulacji opierać się będzie na trzech rozwiązaniach: umowie , rachunku powierniczym a także prospekcie informacyjnym.

Ów trzeci składa się z dwu elementów: początkowej – ogólnej, w której to znajdzie się opis inwestycji, jej sposób finansowania oraz scenariusz prac budowlanych. W drugiej części: dane dotyczące wybranego lokalu, który chce zakupić klient. Ustawa żąda od dewelopera, ażeby zaprezentował klientowi tzw. prospekt informacyjny, jaki niesie informacje prawne i finansowe o inwestycji oraz deweloperze. Umowa zostaje przygotowywana w obecności notariusza, jej koszt pokrywają po połowie deweloper a także nabywca. Roszczenia klienta wypływające z umowy będą wówczas wprowadzone do księgi wieczystej mieszkania bądź domu.
Teraz gdy już wiemy na co zwrócić uwagę, wystarczy wpisać w przeglądarkę wyrażenie mieszkanie Wrocław (kiedy szukamy mieszkania we Wrocławiu), o otrzymamy całe mnóstwo rezultatów.