Jak prawidłowo urządzić niewielkich rozmiarów łazienkę, by wizualnie ją powiększyć?

Urządzanie łazienki wymaga rozstrzygnięcia i rozwiązania dwóch kwestii – jedna dotyczy aspektów wizualnych, a druga praktycznych. Łazienka to bowiem pomieszczenie, które z jednej strony ma być funkcjonalne, a z drugiej powinno rewelacyjnie się prezentować. Remont czy też urządzanie łazienki od zera wiąże się z przeróżnymi poważnymi decyzjami. Lepsze są wanny czy prysznice? Jaki kolor kafelek jest najlepszy? Otóż, jeżeli nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów lepiej postawić na alternatywy, które sprawią, że będzie się ona wydawała większa.

wanna

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com

Lustra to alternatywa uniwersalna, która dodaje szyku, gustowności, stylowości, a przy tym jest funkcjonalna – przecież chyba z pań nie wyobraża sobie porannej toalety bez tego przedmiotu. Dobrze jest rozważyć nabycie szafek z lustrami.

Czy po przeczytaniu tego artykułu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeżeli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu – na pewno wciągną Cię całkowicie.

Nie dość, że możemy w nich pochować nasze drobiazgi, to jeszcze nie musimy dodatkowo zaopatrywać się w lustro. Dla tych, którzy nie są w stanie się zdecydować, czy bardziej odpowiada im kabina prysznicowa czy wanna także znajdą opcje dla siebie. W łazience o sporych rozmiarach można śmiało zamieścić i wannę i prysznic. Jeśli dysponujemy przestrzenią możemy śmiało postawić także na dużych rozmiarów kabinę prysznicową, z dwiema bateriami, bądź znacznych rozmiarów wannę. Takie opcje sprawdzą się w przypadku par. Jednak w mniejszym pomieszczeniu sprawa jest utrudniona. Można postawić na wanny prysznicowe, czyli po prostu opcję dwa w jednym. Dla tych, którzy nie są w stanie obyć się bez regularnych kąpieli relaksacyjnych w blasku świec i lampką wina, którzy nie mają do dyspozycji przestronnej łazienki, dedykowane są wanny znacznie mniejszych rozmiarów. Należy podkreślić, że przestronności doda jasna barwa płytek w naszej łazience.

Co więcej warto wyposażyć pomieszczenie w zimne światło, które dodaje mu wyrazistości i przestronności. Meble łazienkowe muszą być funkcjonalne w takim stopniu, by była dostępna była opcja pochowania różnorakich drobiazgów, na przykład kosmetyków, suszarki do włosów, detergentów.

Zaciekawił Cię ten wpis? To bardzo dobrze, gdyż też ta oryginalna witryna (mtproject.pl/inwestycja/wilkszyn/) zafascynuje Cię zupełnie, zatem zobacz to!

Powinno się bowiem zaznaczyć, że ograniczenie tego rodzaju drobiazgów w widocznych miejscach sprawi, że łazienka będzie sprawiać wrażenie przestronniejszej, większej, obszerniejszej.