Nowoczesny dom – z inteligentną instalacją

Mieszkania przyszłości dla niektórych to jedynie marzenie, jednak obecnie już dostępne są systemy, które zamieniają dom rodem z planu filmowego science-fiction w autentyzm.

Napomnieć należy, iż system umożliwia sterowanie wszystkim za pomocą tylko aplikacji ściągniętej na telefon, bądź również tablet.

Publikowany tekst niesłychanie Cię interesuje? To zobacz także inne pomocne artykuły (http://www.malesapd.pl/?url=wdrozenia), które mają ogromnie absorbujące dane – wciągną Cię całkiem.

Obecnie mieszkanie marzeń może się urzeczywistnić.

Inteligentne mieszkanie jest w stanie zrobić prawie wszystko: Ospel. Co należy więc zrobić? Wystarczy jedynie zainstalować odpowiedni system, przy pomocy którego wszelakie urządzenia potrafią same się włączyć, a obiad… po powrocie z miasta będzie ugotowany i ciepły oczekiwał w piekarniku. Brzmi niczym sen, ale jest to możliwe. W inteligentnym „m” można wszystko, a ponadto – jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Korzystanie z kolei – proste i szybkie. Jak to działa? Otóż, wystarczą odpowiednie czujniki, do których zostaje przesyłana informacja i w tym samym czasie mieszkanie samoistnie reaguje na dane momenty. Podczas pożaru – inteligentne mieszkanie jest w stanie odpowiednio zareagować, a także… odstraszyć złodziei, bowiem jest możliwość symulacji obecności domowników, w trakcie gdy dom będzie przez długi czas stał pusty.
laboratorium

Autor: per egevad
Źródło: http://www.flickr.com
Inteligentne instalacje elektryczne umożliwiają również na zasadniczą oszczędność energii. Podczas gdy w mieszkaniu nie będzie znajdował się żaden mieszkaniec – „m” indywidualnie odłączy niepotrzebne maszyny.

Kiedy jednak do środka ktoś wejdzie – światło włączy się przy pomocy reagujących na ruch czujników. Inteligentne „m” potrafi także działać na ogrodzie, a koszt rachunków za gaz i prąd mogą spaść kolejno nawet mniej więcej o 40% i 15% – .