Szkło hartowane i barierki wykonane ze szkła

Wiele razy zbiliśmy jakąś szklaneczkę. Pewnie i jakiś talerz wysunął nam się z dłoni. Poza tym od maleńkości piliśmy napoje w kubku, bo szklanki są kruche. Maluch albo stłucze albo, co jeszcze gorsze ugryzie i stanie się nieszczęście. Jeśli więc usłyszymy pytanie, jakie jest szkło? Na sto procent sporo ludzi odpowiedziałoby, że kruche.

Szklanka z grawerem

Autor: Amanda Siska
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak szkło hartowane jest zaprzeczeniem tych stereotypów. Dzięki właściwej obróbce w wysokiej temperaturze i chłodnej wodzie szkło to jest niesamowicie trwałe. Ciężko jest stłuc coś, co jest stworzone z takiego szkła. Co istotne, kiedy zbijemy coś ze szkła hartowanego odłamki nie okażą się ostre, czyli możliwość skaleczenia się nimi jest niewielka. Czyli inaczej niż w wypadku normalnego szkła.

Jeżeli wykorzystana w powyższym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tutaj (https://assystem.com.pl/ogrodzenia/) inne tego rodzaju wpisy – one dotyczą zbliżonej problematyki.

Warto jest, więc pomyśleć, czy może nie chcielibyśmy sprawdzić możliwości, jakie daje nam hartowane szkło na Moglibyśmy na przykład wykorzystać ten materiał do stworzenia oryginalnych schodów lub moglibyśmy wybrać drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie obawiaj się pomysłów ze szkła w mieszkaniu
Wykorzystajmy w mieszkaniu szkło. Nie bójmy się szkła w mieszkaniu. Nie mówimy tu jedynie o niesamowitej szklanej zastawie, chodzi bardziej o szklane schody, barierki szklane i co tam

Kolorowe szklane kulki

Autor: Fancy Nancy
Źródło: http://www.flickr.com

jeszcze będziemy w stanie wymyślić. Szkło to rozwiązanie nowoczesne. Dom, w którym zamiast drewnianej balustrady będzie szklana barierka od razu będzie wydawało się bardzo współczesnym wnętrzem. Jeżeli, więc chcielibyśmy, by nasze wnętrze wystrój wnętrz restauracja przyciągało uwagę powinniśmy pomyśleć o szklanych opcjach. W dodatku, jeżeli mieszkanie nie jest duże, to szkło doda mieszkaniu lekkości. Powinniśmy, więc dobrze się zastanowić zanim zaczniemy montować zwykłą barierkę.

Na pewno część ludzi stwierdzi, że taka szklana barierka to niezbyt trafny pomysł, bo szkło jest delikatnym tworzywem. Jednak rzeczywistość jest taka, że do barierek wybiera się szkło hartowane, które idealnie sprawdzi się we wszystkich budynkach. Dodatkowo nie tylko w domach, ale też na zewnątrz możemy wybrać szklane barierki. Jest sporo firm, które tworzy poręcze nie tylko do domów, ale też na tarasy i na balkony. Jeśli więc rozsmakowujemy się w nowoczesnych i porządnych rozwiązaniach to barierki szklane jak z na sto procent do takich właśnie się zaliczają.