W czym gromadzić paliwo?

Nie sposób wyimaginować sobie robotę w gospodarstwie agrarnym bez udziału maszyn. Ponieważ traktor albo kombajn mało nie spalają, wielu rolników szykuje sobie paliwo na zapas.
Ocenia się, iż na jeden hektar ziem uprawnych zużywa się na rok 120 litrów oleju napędowego.

Średni rozmiar gospodarstwa rolnego w woj. kujawsko-pomorskim wynosi 15 ha, nie trudno porachować zatem, że statystyczny rolnik z owego regionu eksploatuje 1800 litrów oleju napędowego w przeciągu roku.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, szybko zobacz jeszcze ten link! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Na początku nowego roku zaczęło obowiązywać nowe prawo, uściślające warunki, w których ma się odbywać komercyjne składowanie paliw. Co zmienia to jednakże dla indywidualnych rolników? Nic, bo już od 2010 roku, zgodnie z rozporządzeniem ministra, jednostki przechowujące paliwo w gospodarstwie rolniczym na własny użytek, zobowiązane są trzymać je w pojemniku naziemnym o pojemności do pięciu tysięcy l paliw. Przechowywanie paliwa w pozostałych zbiornikach jest prawnie zakazane. Optymalną pojemność składowanego paliwa określają przepisy przeciwpożarowe. Przypuszcza się bowiem, iż jeden zastęp straży będzie w stanie stłumić do pięciu tysięcy l.

Jeżeli zaciekawił Cię ten wątek, to pod tym odsyłaczem odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które zapewne okażą się godne zainteresowania.

płonącego oleju. Regulacje tyczące się liczby warstw, jakie powinien posiadać kontener na paliwo, wdrożone zostały z kolei z myślą o ochronie środowiska.

wyszukiwarka graficzna

Autor: Bocian
Źródło: www.projektoskop.pl
Zasobniki dwupłaszczowe są znacznie bezpieczniejsze, bo bez względu na to, czy skazie ustąpi płaszcz zewnętrzny, lub wewnętrzny, paliwo nie wydostanie się środka oraz nie skazi gruntu produkcja rolnicza. Przypomnijmy jeszcze, że przydomowe magazyny z paliwem powinny być zaopatrzone w pompę do tankowania lub przepompowywania oleju napędowego.

Obecnie już jednak większość osiągalnych na rynku pojemników posiada takową pompą z dystrybutorem. Zbiorników takich trzeba poszukiwać w sklepach oferujących produkty dla rolnictwa.