Kilka słów o płytkach

Wszyscy pamiętamy czasy, gdy na aranżację mieszkania musieliśmy oszczędzać pieniądze przez dwadzieścia lat. Wybór artykułów do wykończenia był bardzo ograniczony – boazeria na ścianach czy kasetony na suficie były znakiem dobrego gustu. Wizyta w współczesnym supermarkecie remontowo – budowlanym przyprawi wielu o ból głowy. Udekorowanie ścian czy nietuzinkowe ich wykończenie uzależnione jest tylko od tego ile pieniędzy możemy przeznaczyć i naszej wyobraźni.

Kuchnia marzeń
Wyremontowanie aneksu kuchennego tak, aby oprócz funkcjonalności wywierała wrażenie swoim wykonaniem nie jest trudne. Do wyboru mamy płytki kuchenne o przeróżnych kolorach, wzorach i gramaturze, można je dowolnie zestawiać z meblami, sprzętem kuchennym czy tworzyć kompozycję z wielu rodzajów płytek i kafelek. Przy zakupie płytek powinniśmy sprawdzić właściwości ścierne kafelek, te o dużym współczynniku ścieralności będą służyły przez następnych kilkanaście lat.

Doskonała łazienka
Płytki łazienkowe w sklepie internetowym powinniśmy dobierać zgodnie z barwami łazienki – morskie czy lawendowe zapewnią nam komfort oraz relaks po wielogodzinnej pracy. Co ważne, z uwagi na ciągły kontakt z wodą płytki ceramiczne są bardzo odporne na wilgoć i mają właściwości antygrzybiczne. Jest to zwłaszcza nabierające znaczenia kiedy mieszkają z nami pociechy. Brud i wilgoć odkładające się w zakamarkach kafli i płytek nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale przede wszystkim są skupiskiem drobnoustrojów powodujących infekcje bakteryjne.

Fugi

Autor: jaydubyasee
Źródło: http://www.flickr.com

Kafelki w całym domu (rolety zewnętrzne warszawa) – dlaczego nie?
Bardzo popularne wśród konsumentów są płytki alaska. Charakteryzują się one ogromną wytrzymałością a także odpornością na ścieranie, możemy je położyć na podłodze w przedpokoju oraz w pokojach i na zewnątrz. Podjazd czy taras wykonany z płytek na pewno zaskoczą naszych gości. Do ozdobienia ścian możemy również wykorzystać płytki ceramiczne zestawiają je z kafelkami z innej kolekcji.

Na koniec naszego krótkiego przeglądu po świecie kafli i płytek, wypada tylko mając w planach remont mieszkania polecić modernistyczne ceramiczne kafelki i płytki. Dzięki nim wnętrze będzie miało charakter i oryginalny wygląd. Dokonując wyboru płytek przeźroczystych możemy stworzyć szklane okna (kliknij i zobacz również: moskitiery łódź) wpuszczające światło.