Rozmyślając o swoim przyszłym domu najlepiej zwiększyć swoje horyzonty przez poszukiwanie inspiracji oraz nowych dróg…

Budowanie swojej przestrzeni, w której człowiek czuje się dobrze i nie traci pewności siebie, bo zna to, co go otacza, jest pewnego typu procesem, który rodzi się w sercu, a potem dostaje się do rozumu, w którym przechodzi gruntowne etapy przygotowujące konkretny projekt do ostatecznego utworzenia. Architektura oraz budownictwo to dziedziny złączające w sobie technikę oraz rozlegle rozumiany design. Łączenie technologii i sztuki nie jest proste, ponieważ z takiego miksu może powstać coś dziwnego, ale dla prawdziwych fachowców to nic trudnego.

dom z garażem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
BXBstudio oferuje swoje działania scalając obydwa wspomniane elementy. Dobry gust, poczucie estetyki, umiaru oraz ustanowienie przestrzeni do nieskrępowanego wyrażenia ekspresji artystycznej mogą spotkać się we wszystkich tworzonych miejscach. Bogactwo pomysłów służy budowaniu nowych miejsc i tworzeniu czegoś, co ma nie tylko być użyteczne na co dzień, lecz także zaskakiwać oraz być źródłem tryskającej energii.

Użytkowość miejsc takich jak domy mieszkalne, biblioteki, centra handlowe jest czymś oczywistym, jednakże dopiero, kiedy połączy się ją z wyszukanym designerskim spojrzeniem, da się mówić o przestrzeniach oryginalnych oraz – więcej informacji -… żywych. Dlaczego? Budownictwo ma służyć ludziom, jacy z natury swojej dążą do rozwoju. Gdy dane miejsca, pozornie skonstruowane z betonu, szkła, metalu nabierają barw, form i stają się miejscem twórczej pracy fachowców, to zaczynają żyć, przestają być martwe, a zaczynają służyć konkretnym celom, konkretnym osobom. Wymagania współczesnego rynku powodują, że zajęcie się samą architekturą to za mało.

Potrzeba znacznie więcej. Budownictwo to rozległe możliwości, bowiem otwiera drzwi utworzonym projektom i daje początek nowym budowlom. Jednakże dopiero złączenie architektury, budownictwa oraz designu może utworzyć coś o wiele większego niźli znane oraz nudne obiekty. Dom zaprojektowany, wybudowany i wykończony z pasją przestaje być miejscem takim jak każde inne, a jest znamiennym ośrodkiem życia danej grupy ludzi. Warto dostrzec jeszcze raz, iż budownictwo jest sztuką, której realizacji podejmuje się BXBstudio.