Bardzo niecodzienna, ale interesująca atrakcja turystyczna

Kiedy wybieramy się do jakiegokolwiek zagranicznego miasta, rzadko kiedy turystyczną atrakcją okazuje się być targ. W inny sposób jednak jest w przypadku Budapesztu, gdzie mieści się najstarszy i największy budynek, w którym znajduje się stworzona do tego celu hala.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Budynek taki powstał w 1897 roku w mieście o nazwie Peszt. Miasto to połączyło się potem z miastem o nazwie Buda.

Ten wątek Cię zainteresował? Zatem odwiedź stronę www (http://smartblinds-shop.eu/), ponieważ odnajdziesz tam interesujące dane, omawiające to zagadnienie.

Wymieniony budynek, w którym mieści się hala targowa jest umieszczony przy głośnej i popularnej ulicy Vaci, bardzo niedaleko popularnego Mostu Wolności. W wyniku różnych przedsięwzięć podczas II wojny światowej opisywana hala została bardzo zniszczona. Odrestaurowano ją jednak dopiero kilkadziesiąt lat później. Stało się tak dlatego, że w tym mieście znajdowały się o wiele bardziej istotne budynki do odbudowy niż targ. Przed wejściem do wymienionej hali jeszcze nie czuje się, jak jest ona ogromna. brama do hali przynosi na myśl swoim wyglądem bramę do jakiegoś hangaru. Opisywana hala targowa jest odbudowana w stylu neogotyckim. Tuż po wejściu do środka, oprócz wielu stoisk odwiedzający z pewnością skierują uwagę na dach.

biuro

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to połączenie ogromnych Rozmiarów okien z blachą. Jeśli chodzi o kupujących, których można by w tamtym miejscu napotkać, to na pierwszym miejscu są naturalnie zamierzający robić zakupy mieszkańcy tego miasta, ale jest tam także duża ilość odwiedzających. Można by odnieść wrażenie, że wspomniana hala targowa nigdy nie śpi, gdyż w każdym zakamarku znajduje się dużo klientów. W tym budynku przeplatają się przeróżne kolory, smaki czy nawet języki. Można by w tamtym miejscu znaleźć mieszankę dosłownie wszystkiego.

W hali są aż 3 kondygnacje, jednak początkowo zwraca się uwagę jedynie 2. Są to kolejno poziom „-1”, a zatem niejako piwnica, parter oraz piętro „1”. Na różnych poziomach można by nabyć różnego typu produkty.