Wymieniamy podłogę w naszym domu

Kiedy planujemy remont w naszym mieszkaniu, zazwyczaj jest to malowanie ścian w pomieszczeniach. Często również montujemy kafle. Najczęściej jednak planujemy mniejsze rewolucje, takie jak na przykład wymiana mebli, czy odmiana wystroju wnętrz. Koncentrujemy się w tym czasie przede wszystkim na dodatkach. Przemierzamy wiele marketów, czatujemy na cenowe promocje. Potrafimy przejrzeć stosy magazynów o dekorowaniu. Nierzadko jednak zapominamy o bardzo istotnym elemencie naszych mieszkań, czyli o podłożu. Zwykle zmieniamy je raz na kilkanaście lat lub rzadziej. Chociaż codziennie mamy z nią styczność, nie myślimy o niej. A przecież obecnie jest tyle możliwości, by była ona nie tylko praktyczna, ale i nowoczesna.

Metale o podwyższonej trwałości

Piszę o tym, z jakiej blachy robi się dziś maszyny do ekstremalnych zastosowań przemysłowych.

Jestem pewien, że niejeden z nas śledził z zamiłowaniem program ekstremalne maszyny na kanale discovery. Jeśli jednak nie oglądaliście tej, co jak co leciwej już serii, pozwolę sobie na szybkie streszczenie.

Użycie najtwardszej stali

Każdy, kto chociaż troszeczkę przykładał się do zadań z chemii w liceum, spostrzegł na pewno, że grubo ponad połowę tablicy Mendelejewa zajmują metale. Oczywiście nie wszystkie są widywane w codzienności, lecz proporcja pomiędzy metal i niemetalami tak wyraźnie widoczna na tablicy okresowej elementów chemicznych bywa równie dobrze widoczna w codzienności. Dość rozejrzeć się nieco na lewo i prawo żeby dostrzec użycie między innymi trzech metali właściwie w każdym miejscu. Te trzy metale to miedź, aluminium i żelazo. (info: http://www.hi-bet.com.pl/).