Prawdziwe marzenie – własny dom z pięknym ogrodem. Jak to osiągnąć? Czy jest na to sposób? Jakie istnieją możliwości?

Własny dom i niezwykły, chociażby nieduży, ale własny ogród, to pragnienie wielu z nas. Kłopot jednakże w tym, że często takie pragnienia nie mają pokrycia w normalnym życiu. Często więc, kiedy już faktycznie czujemy, że oto to ten czas, gdy kupimy dom, poświecimy się, bo będziemy mocniej i intensywniej pracować, by spłacić kredyt, gdy postanowienie jest już silne, znowu jesteśmy zmuszeni odłożyć marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość. A wszystko to przez ceny, jakie mogą przerazić nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co wtedy zrobić, aby zrealizować swoje marzenia, aby kupić dom?

projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiej powiedzieć, ażeby odziedziczyć po kimś jakiś teren lub dom. Wiadomo to żart, ale niektórzy dochodzą już do takiego absurdu, iż w sumie tylko takie pojawiają się myśli. Są bowiem zrezygnowani i wydaje im się, że nigdy nie będzie ich stać na własny dom. Na szczęście istnieje ewentualność, by za dość atrakcyjną cenę mieć swój dom. Wiadomo, nikt nie może potwierdzić, iż można kupić dom (zobacz również domowy monitoring) za małe pieniądze, bo taka inwestycja zawsze będzie kosztować. Niemniej, jest sposób, by pomniejszyć koszty postawienia domu.

projekt mojego domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy sposób to zakup ziemi rolnej zamiast budowlanej. To często bardziej korzystny pomysł, a faktycznie tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Oczywiście nie jest tak wszystko wspaniale, bo trzeba taką ziemię odrolnić, a ma to związek z różnymi formalnościami, tak więc jeśli pragniemy zaoszczędzić musimy poświęcić na to trochę więcej czasu. Drugi sposób to kupno domu (projekty domów) na zamówienie, z przygotowanego wcześniej projektu. To faktycznie idealna metoda, aby sporo zaoszczędzić. Oferowane są projekty bardzo korzystne cenowo, od małych domków, na przykład 60-metrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem czy projekty domów do 100 m2 z garażem.

Oczywiście wszystko zależy od zasobności naszego portfela, ale warto wiedzieć, że korzysta z tej możliwości coraz większa ilość osób. To szczególnie odpowiednie dla ludzi, którzy szukają gotowego projektu, a jednocześnie nie chcą nie wiadomo, jak wielkiego domu. Jeśli więc połączymy te dwa sposoby: zakup ziemi rolnej i dom z gotowego projektu, to mamy szansę na ogromną oszczędność i spełnienie swoich marzeń.