Osuszacze powietrza – który zakupić?

Nadmiernie duża wilgotność to ambaras, jaki potrafi spędzić sen z oczu wielu osobom. Zwilgotniałe ściany są częstokroć przyczyną powstawania pleśni. Wilgotne ściany to także podniesione koszty grzania, przykra woń albo poślizgi w remontowych robotach.
Nierzadko najprostszym podejściem w takowej sytuacji jest kupno tzw.

osuszaczy powietrza. Które aparat wybrać? Przed przystąpieniem do dowolnych kroków wilgotność w budynku warto zbadać. Do zrealizowania badania starczy łatwy w obsłudze miernik elektroniczny do nabycia w marketach ze oprzyrządowaniem AGD. Test powinno się przeprowadzić kilka razy o przeróżnych porach doby. Kiedy wilgoć powietrza ciągle będzie powyżej 60%, wówczas jest większa niż rekomendowana. Przyczyny przesadnej wilgoci mogą być przeróżne. O ile nie rezydujemy na terytoriach, na których jej wartość jest w naturalny sposób podniesiona powodem zwiększonej wilgotności może być na przykład: wilgotność technologiczna – to wilgoć która znajduje się w ścianach a także podłogach nowo zbudowanych budynków jak również w budowlach po modernizacjach. Jeżeli nie została wyeliminowana po przeprowadzeniu robót budowlanych częstokroć wyjdzie z murów w najmniej korzystnym momencie.
wanna

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
wilgotność powstaje w trakcie wielu działań przeprowadzanych w mieszkaniach takich jak na przykład pranie albo mycie posadzek. Zła wentylacja (kratki wentylacyjne ozdobne) spowodować może, iż wytworzona przez nas para wodna nie będzie w stanie uciec z domku. Nadmiaru wody można pozbyć się przy pomocy tzw. osuszaczy powietrza.

Tenże osuszacz wychwyci wilgoć w gazowej postaci po czym zamienia wilgoć w płyn odprowadzając następnie do zasobnika albo kanalizacji. Jesteśmy dzięki takiemu rozwiązaniu w stanie zredukować wilgoć powietrza nie zarazem nie ingerując w budowę domku.