Ledowe oświetlenie domu

Światło uwypukla aranżacje całego domu. Dobór świateł i ich instalacja jest ważniejsze niż może się wydawać. Nowe rozwiązania pozwalają na coraz więcej, więc opłaty za energię nie rosną. Każde pomieszczenie naszego mieszkania powinno być inaczej oświetlone. Dobrze rozmieszczone lampy mogą sterować przestrzenią, odpowiednio powiększając pomieszczenie lub zmniejszając wysokość.

Odpowiednio dobrane oświetlenie w kuchni

Jakość oświetlenia jest podstawą. Kącik pracy powinien być szczególnie dopieszczone pod tym względem, nie możemy tu szaleć, bo raczej to nie miejsce na iluminacje świetlne. Lampa do czytania oczywiście odbiega od nastrojowego, które idealnie pasuje do salonu.

Mniejsze rachunki za światło

Normalne żarówki już właściwie nie mają racji bytu. Oprócz tego, że UE wprowadziła swoje regulacje, to żarówki energooszczędne wydają się bardziej sensowne. są droższe, ale zmniejszają o ponad połową rachunki za prąd każdego miesiąca. Oświetlenie ledowe jest teraz modne i jest uznawane za jeszcze bardziej oszczędne. Szkoda, że jednorazowy wydatek uszkadza płynność finansową w danej chwili, stąd też niewielu ludzi wybiera takie oświetlenie wewnętrzne.

W kuchniach zwykle montowane są lampy halogenowe. Dają białe i nieco ciężkie światło punktowe, z tego powodu nie znajdują zastosowania w salonach. Ich cena mocno spadła, więc nie są już luksusowym produktem skierowanym dla nielicznych.

Nie tylko na suficie

prostym sposobem oświetlenia bez przerwy są lampy sufitowe. To najlepsze światło dla kamienicznych mieszkań. Nieprzezroczyste klosze optycznie zmniejszają pomieszczenie, stąd też świetnie komponują się z kamienicami. Aby zwiększyć przestrzeń na przykład w sypialni, warto powiesić klosze otwarte na sufit. Instalacja kinkietów na krótszych ścianach pokoju zwiększa powierzchnię.

Najważniejszym domowym meblem są też lampy podłogowe. Typowe i ciężkie lub ozdobne i lekkie – muszą pasować do stylu pokoju. To one dają najprzyjemniejsze oświetlenie, które chętnie wykorzystujemy na spotkaniach z przyjaciółmi lub po prostu oglądając telewizję.