
Innego typu oświetlenie nowoczesne będzie potrzebne do biura a inne do łazienki. W miejscach, w których najwięcej czasu spędzamy w trakcie dnia, bierzmy też pod nacisk przystępność naturalnego światła. Rozmieszczenie oświetlenia naczelnego i kinkietów najrozsądniej zaplanować na początkowym etapie remontu – dzięki temu unikniemy późniejszego kucia ścian, aby schować w nich kable. Kiedy natomiast punktów świetlnych przewidzimy za mało, nic przegranego. Jesteśmy w stanie się ratować lampami podłogowymi (nowoczesne lampy sufitowe (czytaj więcej) świetnie się z nimi zestawiają), małymi podręcznymi oraz ściennymi podłączanymi do kontaktu.
Niezależnie od tego w jakim momencie zdecydujesz się na świetlną rewolucję, wykorzystaj „architektoniczne” opcje lamp. Na małym metrażu znacznie lepsze od środkowo umieszczonego żyrandola jest zamocowanie wielu różnych lampek „rozrzuconych” po całym wnętrzu, od okazji da się przyozdobić je tworząc np. oświetlenie świąteczne (czytaj więcej). Przy nabywaniu warto zwrócić uwagę na maksymalną moc żarówki.

Znaczący jest także sposób konserwacji, ponieważ nowoczesne lampy sufitowe są stosownie przystosowane dla osób lubiących porządek (powłoka zapewnia lepsze mycie ubrudzeń i ścieranie z kurzu).
Kupując nowoczesne lampy sufitowe jesteśmy w stanie całkiem odmienić pomieszczenie, w którym będą się one znajdować. Możemy tak samo powiększyć czy też pomniejszyć przestrzeń, jak i także nadać mu odpowiedni klimat. Jedyne co wystarczy zrobić, to dobrać trafny model.