
Znacznie więcej zapłacić będzie trzeba za działki, droższa jest także robocizna, i wszystko to wpływa na to, że ceny mają wysoki poziom. Drugim czynnikiem kształtującym ceny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. Jeśli deweloperzy wiedzą, że i tak wszystko zostanie sprzedane, to nie chcą obniżać cen, a za cenami na pierwotnym rynku będą szły ceny mieszkań używanych. W związku z tym nieruchomości w Warszawie mają najwyższe ceny w kraju, w centrum uzyskując naprawdę wysokie ceny, a i na obrzeżach kosztując znacznie więcej, niż w przypadku podobnych mieszkań w innych miejscowościach. Tradycyjnie od wielu lat najdroższymi mieszkaniami w Warszawie charakteryzuje się Śródmieście. Tu w cenie mniej niż dziesięć tysięcy złotych za metr trudno coś znaleźć, a są też lokale z cenami dwa razy wyższymi. Na kolejnych lokatach jest dużo zmian, zależnie od mody na któreś osiedle. Do niedawna jeszcze popularny był Mokotów, lecz w ostatnim czasie dużo większą popularnością, a tym samym wyższymi cenami, cechuje się Ursynów.

Później cenowe różnice się zacierają, zainteresowanie różnymi osiedlami jest cykliczne.
Masz przeświadczenie, że podobne teksty rozjaśniają Ci bardziej tę sprawę? Jeśli tak myślisz, zobacz w tekście (https://www.anplast.pl/rekuperator-jednorurowy-marley,3,14849,6846) inny tego typu punkt widzenia.
Jeśli przez dwa czy trzy lata klienci chętnie kupują mieszkania Warszawa Bielany, to nie ma żadnej pewności, że po tym czasie moda się nie zmieni i popularna się nie stanie kolejna dzielnica. Takie mody przekładają się niestety na ceny transakcji, bo jeśli popularne są mieszkania na Pradze, to automatycznie cena za metr idzie do góry. Planując zakup lokalu mieszkalnego w Warszawie trzeba o tym pamiętać i nie sugerować się modą, ale tym, co faktycznie będzie komuś potrzebne.