Rynek mieszkaniowy na Dolnym Śląsku świetnie się rozwija, ale należy zachować sporą czujność przy odbiorze M3 od agencji deweloperskiej

Wrocław jest miastem, która przyciąga wielu inwestorów, a w konsekwencji także osoby poszukujące lepiej płatnej pracy. W stolicy woj. dolnośląskiego pozostają też studenci, którzy po ukończonej edukacji liczą na korzystniejsze perspektywy zawodowe. W taki oto sposób Wrocław stał się jedną z największych metropolii w Polsce, a równocześnie wzrasta tu zapotrzebowanie na mieszkania – przecież każdy mieszkaniec musi mieć zapewniony lokal mieszkalny.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
W związku z powyższym żadna firma budowlana z Wrocławia w zasadzie nie powinna narzekać na brak zfirma budowlana (assystem.com.pl/kontakt.html)tejsi deweloperzy mają co robić. Wielkim, a jednocześnie w większości przypadków nieosiągalnym marzeniem staje się posiadanie domu jednorodzinnego. W ogromnym mieście, czyli również i we Wrocławiu, działki pod budowę kosztują majątek nawet wtedy, jeśli mamy na uwadze tylko same peryferia aglomeracji. Dlatego sama uwaga niedoszłych klientów skupia się nade wszystko na mniejszych albo większych blokach położonych w spokojnych dzielnicach. Choć mieszkania w dziesięciopiętrowcach z wielkiej płyty ciągle są w sprzedaży, to jednak Polacy pragnęliby zamieszkać w bardziej nowoczesnym budownictwie.

Przywykło się uważać, ze firma budowlana z Wrocławia zajmuje się jedynie stawianiem różnego rodzaju obiektów: zarówno potężnych molochów, czyli np. galerii handlowych, jak i zwyczajnych domów piętrowych. Tymczasem osoby pracujące w tych firmach doskonale znają się na budowlance i posiadane umiejętności mogą wykorzystać świadcząc również mniej tradycyjne usługi. Dla przykładu, pomagając czterdziestolatkom przy odbiorze mieszkań od agencji deweloperskiej.

mieszkanie

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne mieszkanie w centrum Wrocławia może sprawić nowym właścicielom tak wiele radości, że w ferworze przygotowań do przeprowadzki mogą kompletnie zapomnieć o dokładnym sprawdzeniu jakości jego wykończenia. Choć profesjonalne odbiory mieszkań mogą zostać przeprowadzone przez ekspertów (pytaj u Olszewskich), to de facto osoba znająca chociażby podstawy budownictwa mpytaj u Olszewskichić np. jakość tynków. Pod lupą znajdą się też poszczególne instalacje, ale tutaj nieco trudniej być elektrykiem oraz hydraulikiem hobbystą w jednej osobie. Z tego powodu ci bardziej przezorni gospodarze nie chcą kusić losu i wolą poszukać w sieci firm, które oferują taką pomoc przy kupnie nowego mieszkania.