Gzymsy kojarzą się nam zazwyczaj z kamienicami z długą historią — a tu okazje się, że wracają dziś do łask

Ładne gzymsy były elementem dekoracyjnym niejednego mieszkania w starej kamienicy. Dzisiaj też decyduje się na nie coraz większa liczba osób.
Mówi się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To prawda. Jeśli spojrzeć by na historię gzymsów, to powrót wydaje się być niespodziewany i to po dosyć długiej przerwie. Kiedyś sztukateria była widoczna niemal w każdej kamienicy. Obecnie szczególnie upodobali ją sobie artyści, którzy stawiają na nietuzinkowe aranżacje wnętrz. Jeśli więc chcemy zadziwić gości, to można wykończyć salony ładnymi gzymsami. Obecnie mogą być one wyprodukowane ze styropianu. Są wtedy lekkie oraz niezbyt drogie. Pełnią także nowoczesne funkcje. Mogą na przykład maskować karnisz, do którego później przyczepimy zasłony na żabkach. Mogą też stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa remontowa wmontuje w niego LED-y. Zapewni to dodatkowe oświetlenie, które będzie rewelacyjnie wyglądało dla przykładu w pokoju dziennym. Lampki oraz kable będą schowane pod gzymsem. Są przeróżne typy sztukaterii. Można wybrać przykładowo wokółokienną oraz wokółdrzwiową.

Wejdź na ten link oraz zobacz więcej (http://www.trops.pl/materialy-budowlane-lebork) dokładniejszych wiadomości dotyczących podnoszonego tutaj tematu. Niewątpliwie jest on niezwykle ekscytujący.

Przy czym można je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Powinniśmy jedynie mieć na uwadze to, że takie, które miałyby być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, powinny być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeśli zdecydujemy się na wykończenie budynku w starodawnym stylu, to gzymsy będą wyglądały idealnie — w szczególności w salonie.