Dbajmy o własne bezpieczeństwo na stanowisku pracy! Za każdym razem zakładajmy porządne ubranie i buty ochronne, jeśli pracujemy przy cięciu metali

Złota rączka, to określenie osoby, która potrafi wykonać w domu najprawdopodobniej wszystko. Kogo przeważnie wołamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też zmiany dętki w rowerze? Oczywiście tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, który naprawi wszystko co według nas jest nienaprawialne.

szlifowanie

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

Każdy w dzieciństwie pewno siedział ze swoim ojcem bądź dziadziem długie godziny w garażu wykonując mnóstwo w istocie nikomu niepotrzebnych rzeczy. Dzieci radowało szczególnie to, iż mogą trzymać narzędzia i czasami przywiercić parę śrubek. W tej chwili w niejednym domu prywatnym z pewnością odnajdziemy skrzynkę z rozmaitymi urządzeniami i akcesoriami. Bez wątpienia w każdej z nich są tarcze do szlifowania oraz tarcze do cięcia służące do przecinania stali (). Mnóstwo osób pewnie myślało czym jest ten mały, cienki dysk podobny do płyty CD. A więc są to właśnieprzeróżne tarcze, jakie służą nam do cięcia metalu. Ich grubość oceniamy w milimetrach, najczęściej użytkowane są 1 mm i 1.5 mm. Wiadomym jest, że najprostsze tarcze do szlifowania stosowane są wyłącznie przez domowych amatorów oraz osoby pracujące u kontrahenta. Albowiem są one adekwatne wyłącznie do cięcia niewielkich, pojedynczych modułów. W nowoczesnych zakładach pracy nie są oczywiście wykorzystywane tarcze do cięcia i normalne szlifierki kątowe ().

Wciągający tekst? Jeśli tak uważasz, to spójrz także na podobne witryny (https://mkplastimex.pl/125-tarcze-do-szlifowania-aluminiu) zawierające pokrewne zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Zawodowcy mają ogromne machiny, jakie potrafią ciąć stal zdecydowanie prędzej i przede wszystkim precyzyjniej. Jednak, by pracować przy wykorzystaniu takiego sprzętu należy posiadać stosowne ciuchy, buty ochronne (), rękawiczki oraz gogle. Nikt na pewno nie chce, aby trafił mu w oko albo inną część ciała fragment metalu.

W związku z tym, nie powinniśmy ignorować reguł BHP na naszym stanowisku pracy, bo czasami starczy chwila nieuwagi i może dojść do wielkiej katastrofy. Wiele razy przydarzyło się, iż odłamek stali opadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, iż miał ubrane buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o swoje zdrowie i życie, gdyż posiadamy je wyłącznie jedno i nikt nam go nie zwróci.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę (www.mkplastimex.pl/64-sciernice-listkowe-nasadzane), która także prezentuje tego typu materiały. One niewątpliwie również Cię zaintrygują!

Za każdym razem myślmy o tym, iż w domu wyczekuje nas małżonek i małolaty, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!