Dbajmy o własne bezpieczeństwo na stanowisku pracy! Za każdym razem zakładajmy porządne ubranie i buty ochronne, jeśli pracujemy przy cięciu metali

Złota rączka, to określenie osoby, która potrafi wykonać w domu najprawdopodobniej wszystko. Kogo przeważnie wołamy do przybicia gwoździa, przykręcania szafki czy też zmiany dętki w rowerze? Oczywiście tatę, to właśnie on w domu pełni funkcję majsterkowicza, który naprawi wszystko co według nas jest nienaprawialne.

szlifowanie

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

Każdy w dzieciństwie pewno siedział ze swoim ojcem bądź dziadziem długie godziny w garażu wykonując mnóstwo w istocie nikomu niepotrzebnych rzeczy. Dzieci radowało szczególnie to, iż mogą trzymać narzędzia i czasami przywiercić parę śrubek. W tej chwili w niejednym domu prywatnym z pewnością odnajdziemy skrzynkę z rozmaitymi urządzeniami i akcesoriami. Bez wątpienia w każdej z nich są tarcze do szlifowania oraz tarcze do cięcia służące do przecinania stali (). Mnóstwo osób pewnie myślało czym jest ten mały, cienki dysk podobny do płyty CD.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tu – zobaczysz tam uwagi ze strony odnoszące się do tej kwestii, one też na pewno bardzo Cię zainteresują.

A więc są to właśnieprzeróżne tarcze, jakie służą nam do cięcia metalu. Ich grubość oceniamy w milimetrach, najczęściej użytkowane są 1 mm i 1.5 mm. Wiadomym jest, że najprostsze tarcze do szlifowania stosowane są wyłącznie przez domowych amatorów oraz osoby pracujące u kontrahenta. Albowiem są one adekwatne wyłącznie do cięcia niewielkich, pojedynczych modułów. W nowoczesnych zakładach pracy nie są oczywiście wykorzystywane tarcze do cięcia i normalne szlifierki kątowe (). Zawodowcy mają ogromne machiny, jakie potrafią ciąć stal zdecydowanie prędzej i przede wszystkim precyzyjniej. Jednak, by pracować przy wykorzystaniu takiego sprzętu należy posiadać stosowne ciuchy, buty ochronne (), rękawiczki oraz gogle.

Zobacz koniecznie ten świeży materiał (https://www.artimbo.pl/donice-drewniane,g45.html) – on na pewno także Cię zaintryguje, ponieważ są tam inne tego typu informacje w temacie prezentowanej tematyki.

Nikt na pewno nie chce, aby trafił mu w oko albo inną część ciała fragment metalu.

W związku z tym, nie powinniśmy ignorować reguł BHP na naszym stanowisku pracy, bo czasami starczy chwila nieuwagi i może dojść do wielkiej katastrofy. Wiele razy przydarzyło się, iż odłamek stali opadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, iż miał ubrane buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o swoje zdrowie i życie, gdyż posiadamy je wyłącznie jedno i nikt nam go nie zwróci. Za każdym razem myślmy o tym, iż w domu wyczekuje nas małżonek i małolaty, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!