W jaki sposób ciekawie zabudować balkon i jakich materiałów możemy do tego użyć?

Prawidłowo zaplanowana oraz dobrze stworzona zabudowa balkonu będzie sprawiała, że przez wszystkie pory roku będziemy cieszyli się pięknymi widokami i towarzystwem zielonych kwiatów oraz kontaktem z otoczeniem.

adaptacja blakonu

Autor: Dremel
Źródło: Dremel
Adaptacja balkonu pozwoli nam na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na balkonie, które pozwoli nam używać to miejsce w rozmaity sposób. Balkon moglibyśmy użytkować jako zimową oranżerię, która jest wypełniona roślinami doniczkowymi oraz kwiatami egzotycznymi. Warunki, które panują wewnątrz mieszkania w zimowym sezonie, nie są idealne do rozwoju co poniektórych rodzajów roślin. Oranżeria na balkonie będzie w takiej sytuacji doskonałym wyjściem. Balkon moglibyśmy również traktować jako strefę wypoczynkową, która ma komfortowy fotel i stoliczek kawowy. Stanie się wtedy przedłużeniem i kontynuacją salonu. Należałoby postarać się, aby zachować taki sam styl jak we wnętrzu. Wtedy otrzymamy wytworną i konsekwentną aranżację. Balkon można również używać jako składzik na magazynowanie sezonowego sprzętu. Mogłyby to być rowery lub rolki. Należy jednak uważać, aby balkon (montaż balkonów) nie był naturalnym składowiskiem śmieci.
drzwi

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
lustro

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Najważniejszym czynnikiem wyboru materiału do adaptacji balkonu jest architektura oraz charakter budynku. Wybierać powinniśmy wtedy surowce oraz konstrukcje, które bardzo dobrze wpiszą się w elewację i nie będą od niej się wizualnie odcinały. Jeżeli fasada bloku jest uwieńczona eleganckimi drewnianymi elementami, wtedy doskonale będzie sprawdzała się zabudowa balkonu z drewna. Szklana adaptacja balkonu jest z natomiast bardzo ponadczasową propozycją, która może dopełnić architekturę bloku bez względu na jej charakter. Niezwykle znacznym powodzeniem mogą cieszyć się dziś pleksi na balkonie oraz zabudowa balkonu z PCV.

Wykonana z drewna zabudowa balkonu to typowe, eleganckie wyjście. Jest to rozwiązanie raczej dla miłośników tradycji. Drewno jest stanowczo korzystnym pomysłem, przede wszystkim jeśli drewno pojawia się w architekturze budynku.