Czym się kierować wybierając działkę?

Układ parceli będzie mieć duży wpływ na to, jaki budynek będziemy mogli na niej zbudować. Nim zakupimy działkę przemyślmy czy zrealizuje ona nasze wszystkie oczekiwania.
Jeżeli już postawimy na nabycie działki budowlanej, nie inspirujmy się wyłącznie osobistym mniemaniem o jej zdatności pod budowę, ale również jej bezstronną rynkową wartością rynkową.

Klimatyzator

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Na jakąkolwiek oglądaną parcelę starajmy się popatrzeć oczami przyszłego ewentualnego kupca. Niezależnie od głębokiego mniemania o niezmienności naszych planów kupmy parcelę, jakiej rynkowa wartość ma szansę powiększać się.

Gdy wybraliśmy uprzednio projekt domku, jego rozmiary oraz rozkład sugerują nam, jakie muszą być minimalne rozmiary, układ jak też ukierunkowanie parceli. Kiedy jednakże wybór projektu zostawiamy na potem, zastanówmy się, co jest dla nas najistotniejsze. Jeśli zamierzamy czynnie spędzać czas wolny w ogrodzie, na pewno nie zaspokoi nas mini ogród. Następnym, obok powierzchni, ważkim parametrem działki jest jej układ. Poszukujmy parceli regularnej, najodpowiedniej o kształcie troszeczkę przeciągniętego prostokąta: najprościej wpisać w niego domek jak też poszczególne regiony funkcjonalne ogrodu. Działka na odludziu są to z reguły ponadprogramowe wydatki utwardzenia drogi dojazdowej, a również zabezpieczenia naszego majątku.

Jeśli czytasz prezentowany artykuł, to oznacza, że niezwykle Cię zaciekawił. Skoro tak, to przekonaj się sam, że inne portale również zawierają ważne informacje.

Jeżeli na co dzień przebywamy w mieście, pomnijmy o opcji dogodnego dojazdu. Nie liczmy w owej kwestii jedynie na pojazd, trzeba wziąć pod uwagę awaryjną komunikację.

Najlepiej skontrolować przeróżne koncepcje komunikacyjne, a przy tej sposobności obadać stan miejscowych szos. Sprawdzimy wybraną parcelę w tak zwanym miejscowym planie przestrzennego zagospodarowania, dostępnym w gminnym wydziale architektury.