Jaki odkurzacz wybrać, żeby spełnił wszystkie nasze oczekiwania i jakie zalety posiadają odkurzacze bezworkowe?

Sprzątając mieszkanie, chcielibyśmy mieć jak najdoskonasze sprzęty. Dzisiaj mamy do kupienia urządzenia, dzięki którym nasze otoczenie będzie naprawdę czyste.
Dzisiaj zakupując odkurzacz moglibyśmy zdecydować czy ma być on używany w domu, w samochodzie czy też w ogródku.

transport

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
Klasyczny odkurzacz workowy jest zazwyczaj nabywanym sprzętem. Jest najtańszy i najłatwiejszy w obsłudze. Ma on worek, który się wymienia i do którego zbierane są wszystkie zanieczyszczenia. Worek w tym sprzęcie może być papierowy albo tekstylny. Ten drugi jest to worek wielokrotnego użytku z możliwością prania. Mocną stroną zakupu takiego odkurzacza jest stosunkowo niska cena oraz to, że po odkurzaniu nie trzeba wykonywać dodatkowej pracy w postaci opróżniania worka. Worek do odkurzacza to niestety dodatkowy koszt. Papierowe worki kupuje się co 3-4 miesiące i kosztują od 6 do 25 zł. Worek tekstylny należy czyścić co 3-4 tygodnie. Siła ssąca w odkurzaczu tradycyjnym może maleć wraz ze stopniem napełnienia worka. Taki odkurzacz jest nieskuteczny w pochłanianiu roztoczy i alergenów.
Zamiast worka odkurzacze bez worka mają plastikowy zbiornik, do którego wpadają nieczystości. Należy go opróżniać regularnie i myć. Działanie takiego odkurzacza opiera się na specjalnym systemie cyklonu. Odwirowuje on kurz z obiegu powietrza i osadza go w pojemniku na dnie. Mocną stroną tego odkurzacza jest to, że nie żąda on wymieniania ani prania worków. Efektywnie pochłania on pyły oraz alergeny.

Nie czekaj – naciśnij ten link Hydroizolacja łazienki i ciesz się stworzonymi tam świeżymi tekstami. Zapewne rozszerzą one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Może usuwać również sierść zwierzaków. W przypadku odkurzacza najlepszej firmy, wymiana niezmywalnego filtra konieczna jest jedynie raz do roku. Trzeba jednak powiedzieć, że ten odkurzacz jest drogi oraz eksploatacja jego także nie należy do najbardziej tanich.

Do kupienia mamy jeszcze odkurzacze wielofunkcyjne, jakie mogłyby pracować jako workowe albo bezworkowe. Odkurzacze te zazwyczaj posiadają dodatkowe opcje tego typu jak pranie wykładzin, czyszczenie posadzki czy też zbieranie wylanych płynów.