Jakie składniki mają w składzie kosmetyki naturalne oraz z jakiego powodu warto je stosować?

Ostatnio możemy zaobserwować nurt na używanie ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała bez chemii.
Trzeba rozpocząć od tego, że duża część alergenów i trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.
Mogłyby one mieć działanie parzące na cerę i mogłyby mieć niepożądane albo toksyczne działanie na cerę. Natura mówi nam, żeby żyć w harmonii z nią oraz stosować kosmetyki naturalne. W kosmetykach naturalnych stosuje się nie przetwarzane w sposób chemiczny materiały roślinne i substancje, które pochodzą od zwierząt żywych. Jest to dla przykładu mleko i odmienne przetwory lub produkty pszczele. Takie kosmetyki nie posiadają również mieszanek nieprzetworzonych chemicznie czyli surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz szlamów. Kosmetyki naturalne nie mogą zawierać również sztucznych barwników oraz konserwantów. Bardzo dużo z substancji, które dopuszczone są do użytku w kosmetykach, może wywoływać podrażnienia skóry.
fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com
Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, żeby posiadał formę emulsji, wymaga emulgatorów zatem składników, które stworzą tą konsystencją. W związku z tym, że te emulgatory w tym kosmetyku znaleźć się powinny, nie muszą być one wbrew pozorom roślinne. Jednym z najbardziej istotnych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych musi być fakt, że wytwórca tego typu kosmetyków powinien umieścić w tym produkcie surowce, które są z zasady niegroźne i nie działają drażniąco na skórę. Naturalnie dzisiaj jest możliwość wyboru kosmetyku, który jest faktycznie naturalny oraz bez chemii.

Nie napotkamy dzisiaj producenta, który pozwoli sobie na ryzyko, że po upłynięciu roku stania kosmetyku na półce, konsument weźmie taki produkt i okaże się, że będzie on popsuty i spowoduje podrażnienia lub reakcje alergiczne.

Podobnie emocjonujące materiały znajdziesz w podobnym serwisie. Jeśli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem wypożyczalnia rusztowań, który jest tu!

Ostatnio pojawiają się tego typu firmy, które deklarują, że trwałość preparatu do pielęgnacji ciała to miesiąc albo dwa miesiące także po otwarciu opakowania.