Jakie można dobrać zawiasy do swoich szafek?

Bezpieczne oraz wygodne użytkowanie niektórych mebli zapewnia profesjonalne dobranie zawiasów meblowych. Dotyczy to zwłaszcza frontów o znacznych wymiarach. Dziś jednak posiadamy niezwykle duży asortyment i możemy wybrać odpowiednie zawiasy do konkretnego typu mebli.
Dzisiaj można dobrać zawias do drzwiczek drewnianych, z ramką aluminiową czy też do drzwiczek wykonanych ze szkła.

Puszkowe zawiasy są dostępne z typową puszką 35 milimetrów. Mogłyby się różnić od siebie także kątem otwarcia. Możemy wyróżnić zawias do drzwi nakładanych, jaki jest bardzo często używany w przemyśle meblarskim. Wykorzystywany jest wtedy, gdy drzwiczki szafki są położone na zewnątrz korpusu mebla.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (http://archipelag.pl/) posiada tylko użyteczne wiadomości, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas i upewnij się, że należałoby go odwiedzić.

Z bocznej strony zostają tylko wolne przestrzenie, które potrzebne są do prawidłowego zamykania drzwi. Można by ponadto zastosować zawias do drzwi składanych. Stosować go możemy w takiej sytuacji, kiedy komoda ma dwa oddzielne fronty. Tego typu zawiasy wykorzystywane są zwłaszcza w meblach umieszczanych w rogu w kształcie litery „L”. Można by ponadto wybrać zawias do montażu w meblach z frontami bezuchwytowymi. Wykorzystuje się to wyjście bardzo często w nowoczesnej aranżacji pomieszczeń.

grzejniki

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com

izolacja

Autor: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Źródło: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Dzisiaj coraz częściej wytwórcy dodają nowe funkcje. Podnoszą one komfort użytkowania, ale również demontażu i montowaniu zawiasów. Dostępne są zawiasy do szybkiego montażu bez wymagania użycia przyrządów, kolejną funkcją może być funkcja cichego domyku. Wyhamowuje on drzwiczki zamknięte mocno. Oprócz puszkowych do nabycia są zawiasy specjalne. Do drzwi (sprawdź rygle elektromagnetyczne) łamanych zastosować można by zawiasy splatane.

Do montażu zawiasu jest konieczny prowadnik. Może być on dostępny o rozmaitej wielkości. Dzisiaj wytwórcy dbają także o ich elegancki kształt. Wygląd mebli można dodatkowo wzbogacać o np. zaślepki.