Czy warto zainstalować klimatyzator w domku?

Zastanawiacie się, czy opłaca się zainstalować klimatyzację w mieszkaniu? Odpowiadamy bezzwłocznie – opłaci się. Lecz wyłącznie zaawansowane technologicznie narzędzie.
Klimatyzacja jest współcześnie normą w samochodach albo w biurach.

Coraz częściej montujemy ją również w mieszkaniach. Nic dziwnego, przy coraz to cieplejszych latach, wstąpienie do mieszkania o odpowiedniej temperaturze pozwoli nabrać sił. Możliwość normowania temperatury jest w szczególności ważna dla starszych osób oraz osób czułych na zmiany pogody. Jednak nawet całkiem zdrowi ludzie też cenią ich zbawienny wpływ na nastrój. Klimatyzatory mogą pracować tak w dzień jak też nocą, a więc gwarantują optymalną temperaturę przez 24 godziny na dobę. Ponadplanową zaletą przyrządu jest z pewnością osuszanie powietrza. Wrażenie komfortu zapewnia wilgotność na poziomie 40-60 proc. Łatwiej się wtedy oddycha.
producenci

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja do domu

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Przewożenie materiałów budowlanych

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Czym powinna charakteryzować się klimatyzacja do domu? Przyrząd powinien posiadać filtr czyszczący powietrze z kurzu, grzybów, poniektórych wirusów, a nawet woni. Ta funkcja jest niesłychanie ważna dla uczuleniowców, którzy w zdrowiu mogą funkcjonować tylko w czystym powietrzu. Klimatyzatory bywają ścienne, przypodłogowe i podstropowe. W budynkach zazwyczaj instaluje się klimatyzatory ścienne. Klimatyzatory przypodłogowe natomiast przypominają wyglądem kaloryfery. Klimatyzatory podstropowe i kasetonowe spotkać można zazwyczaj w biurach oraz marketach. Mogą obsłużyć one do 150 m kw.

Najistotniejszym parametrem urządzenia jest niewątpliwie jego moc .

Ten temat jest dla Ciebie zajmujący? To przekonaj się sam, że odmienne strony także zawierają podobne dane, które pochłoną Cię całkowicie.

Musi wynosić 0,1 kW na każdy kwadratowy metr nawierzchni wnętrza. Do pomieszczenia o powierzchni 20 m kw. stosowny będzie więc klimatyzator o sile 2 kW.