W jaki sposób prędko oraz niedrogo zaaranżować własny ogródek w stylu Zen?

Nawet jeśli do sezonu wakacyjnego mamy jeszcze nieco czasu, dobrze jest rozpocząć zastanawiać się nad stworzeniem malowniczego ogrodu. Co ważne, nie jest to sprawa, która musi kosztować majątek.

wózek widłowy
Jednym z pomysłów na redukcję kosztów założenia lub udoskonalenia istniejącego ogrodu jest największe wykorzystanie zasobów znajdujących się już na własnej nieruchomości. Znaczną zaletą są zarówno rosnąca tam roślinność, jak i zastane ukształtowanie gruntu czy widoki na otoczenie. Kluczem do sukcesu jest dobry plan. Ogród Zen jest śliczny, ponieważ wynosi to, co jest najładniejsze z cywilizacji azjatyckiej. Możemy się w nim zrelaksować, więc warto zwracać uwagę na harmonijność i subtelność wszystkich przyborów. Ogród Zen oraz wszystko co się tam mieści, jest poniekąd małym dziełem sztuki, w którym można by przebywać dowolną ilość czasu.
Ogród w stylu Zen nie ma trawnika, co jest bardzo komfortowe. Ma powłokę wykonaną z małych kamyków lub piasku, jeden nieduży krzew, pnącza oraz azjatycką rzeźbę. I gotowe. W takim ogrodzie utrzymanym w orientalnym stylu widać wszystkie śliczne detale, dla przykładu orientalna rzeźba mogłaby znajdować się w pobliżu kamiennej misy, która może imitować małą fontannę, drzewo może być jednym z tych, które już masz. To może pomóc w redukowaniu kosztów.

Nadkłady mogłyby być rozłożone w następujący sposób: grys grys bazaltowy niewielki biały 8-16 mm to śliczne oraz doskonałe ozdobne kruszywo, które znakomicie nada się w roli uzupełnienia pustych miejsc w ogródku, cena to około 30 zł za 20 kilogramów. Rzeźby można by kupić już za 80 złotych, z kolei cena roślin zależy od wybranego gatunku. Dobre będą prawie jakiekolwiek gatunki zielone, ale nie kwitnące.