Jeśli posiadamy ścigacza, to mamy ochotę, by niektóre stalowe części były elegancko wyeksponowane

Niektóre elementy w samochodach czy narzędzia w laboratorium muszą być niezwykle wytrzymałe. Przez to powleka się je warstwą chromu.
Prawdopodobnie 90% rodaków nie wie, czym jest chromowanie.

chromowanie

Autor: someToast
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże na pewno niejeden widział kiedyś ładnie błyszczące w słońcu elementy silnika motoru albo drogiego auta. Właśnie takiego rodzaju pokrycie chromem niektórych metali zwiemy chromowaniem. Stosuje się je w zamiarach dekoracyjnych, ale nie jest to kluczowy powód. Chrom jest bardzo mocny, zatem pokrywa się nim inne metale, by ochronić je przed porysowaniem albo rdzewieniem. Procesowi temu poddaje się więc nie jedynie elementy silników, ale również przyrządów pomiarowych czy matryc. Warto wspomnieć także o tym, że chrom jest w stanie pokrywać takie metale jak: aluminium, miedź lub stal. Również grubość tej warstwy jest różna, w zależności od potrzeb czy wymogów. proces chromowania wykonywany jest w bardzo wysokich temperaturach i może trwać nawet kilkanaście godzin.

Nasz tekst jest doprawdy ciekawy? Sądzimy więc, że spodoba Ci się również moja strona www (https://poleron.eu/polerowanie-reflektorow), gdzie jest wiele rzetelnych szczegółów.

Kompletny proces jest dosyć drogim zabiegiem, dlatego stosuje się go tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Współcześnie chromowanie można wykonywać łatwiej niż kiedyś, ponieważ technologia znacznie ułatwiła to zadanie.

Jeżeli dla przykładu posiadamy dużo pieniędzy, to możemy zlecić, by chromowaniu poddano niektóre części naszego samochodu. Jest to chromowanie dekoracyjne. Chromowanie twarde dotyczy natomiast narzędzi, które wykorzystuje się zwykle w przemyśle.